Facebook Pixel

Куди піти в похід цієї осені: кращі трекінгові маршрути в Україні

Подорожі

Спершу може здатися, що в Україні не так багато маршрутів для трекінгу. Але це не так. Крім гірських пейзажів туристи також можуть насолодитися чудовими рівнинними краєвидами, вибрати маршрут практично будь-якої складності та розробити його в такий спосіб, щоб отримати максимальне задоволення від подорожі. The Page Style представляє найцікавіші.

Осінь — найкраща пора для трекінгу в Україні. Фото: Timothy Eberly / Unsplash

Осінь — найкраща пора для трекінгу в Україні. Фото: Timothy Eberly / Unsplash

Полонина Боржава

Говорити про трекінг в Україні й обійти своєю увагою Карпати неможливо. Найтеплішим маршрутом є Полонина Боржава. Масив розташований усього за три години від Львова. Гори в Боржаві дуже красиві, а природа практично не займана людиною. Початок пішохідного маршруту міститься в районі села Воловець. Увесь гірський масив можна пройти за два дні з однією ночівлею. А якщо поїхати на велосипеді, то відстань можна подолати за одну добу.

Масив Чорногора

Ще один карпатський маршрут — масив Чорногора. Це найвищий хребет із первозданною природою та величезними кришталево чистими озерами. До початку маршруту можна легко дістатися з Івано-Франківська або Львова. Стартувати можна з Говерли (до слова, ця гора — найвища точка України) або Піп-Івана. Варто враховувати, що погода на Чорногірському хребті дуже мінлива: яскраве сонце змінюється проливним дощем, а штиль — пронизливим вітром. Якщо ви плануєте сходження на Говерлу чи Піп-Іван, то похід триватиме три дні.

Мармароський масив

Мармароський масив розташований у найвіддаленішій точці Карпат — неподалік від кордону з Румунією, на території Карпатського біосферного заповідника. Гірський хребет яскраво освітлюється сонцем, а його скелясті вершини видно здалеку. Щоб сюди потрапити, необхідно отримати дозвіл від українських прикордонників щонайменше за тиждень до подорожі. Місцевість дуже красива — припаде до смаку любителям первозданної природи. А просочене хвойними ефірними оліями повітря є корисним для здоров'я. Маршрути здебільшого починаються від сіл Богдан або Ділове, а також поблизу міста Рахова Закарпатської області. Околиці можна обійти за пару днів. Вирушаючи в похід, краще запастися їжею та водою, адже місцевість дика й безлюдна. Однак тут можна збирати ягоди та лікарські трави.

Горгани

Горгани — масив, який давно вподобали українські туристи. Гірський хребет назвали так через велике сіре каміння, яке розкидане по всіх вершинах. Разом із первозданною природою це створює чарівний панорамний краєвид, який нікого не залишить байдужим. Найвдаліші точки для старту — курорт Буковель або місто Яремче. Для тих, хто не боїться дикої природи, є ще один чудовий стартовий пункт — село Бистриця. Найкраще виділити для походу кілька днів, щоб удосталь насолодитися красою місцевої природи.

Свидовецький хребет

Свидовецький хребет часто називають українськими Альпами. Як і на Чорногорі, тут можна знайти безліч чистих гірських озер із прозорою холодною водою. Маршрут можна побудувати в такий спосіб, щоб зрештою вийти до одної із цих водойм. До гірського масиву можна підійти з боку міста Ясеня або села Усть-Чорна. А щоб удосталь насолодитися місцевими краєвидами, краще виділити для походу пару днів.

Каньйон Південного Бугу

Одним із маршрутів є каньйон Південного Бугу. Похід можна зробити як одноденним, так і продовжити на кілька днів. Стежка йде вздовж берега річки, періодично підіймаючись на скелі. Деякий час туристам доведеться йти лісом, періодично пробираючись через завали та чагарники. Маршрут починається неподалік Іванівського мосту, який розташований на 35 м вище за рівень річки. Це місце — прекрасна фототочка. А ще міст давно вподобали любителі роуп-джампінгу. Закінчується трекінг біля села Мигія, неподалік Радонового озера. Тут можна скупатися в прохолодній крижаній воді й відпочити на березі. Однак під час купання варто бути обережним, адже вода дуже холодна, а в озері є вири. Ночувати можна як у наметах, так і в кемпінгу, який розташований наприкінці маршруту.

Дендропарк «Олександрія»

Ще одне неймовірно красиве місце — дендропарк «Олександрія». Він розташований неподалік міста Біла Церква на березі річки Рось і був заснований ще у XVIII столітті графинею Браницькою. Наразі це найстаріший дендропарк в Україні. Його унікальний ансамбль поєднує посадки унікальних дерев і чагарників, архітектурні споруди, ставки й фонтани. А з «Олександрії» можна вирушити вздовж узбережжя річки Рось, відвідати лісове озеро, простежити за бобрами, завітати на стару каменоломню й зупинитися на ночівлю на березі річки.

Національний природний парк «Подільські Товтри»

«Подільські Товтри» — унікальний природний ландшафтний парк, який по праву входить до переліку семи природних чудес України. Незвичайний рельєф зумовлений тим, що колись, приблизно 20 мільйонів років тому, на цьому місці був кораловий риф, прихований під товщею води. Тому сьогодні тут можна милуватися унікальними пейзажами. Обов'язково варто дійти до затоки Бакота та Дністровського водосховища. На похід краще виділити пару днів, щоб обійти всі каньйони, балки, подивитися унікальний скельний монастир і піднятися на Білу гору, яка височіє над дзеркальною гладдю водосховища.

Національний природний парк «Бузький Гард»

Ще одне природне диво України — національний природний парк «Бузький Гард». Помилуватися місцевою природою приїжджають туристи не лише з України, а й з усього світу. Уздовж узбережжя Південного Бугу, прямо посеред степу, сформувався справжній гірський масив зі стрімкими скелями, крутими схилами, балками та ярами. Складність маршруту можна варіювати залежно від рівня фізичної підготовки туристів: багатство рельєфу дасть змогу отримати задоволення від походу як новачкові, так і досвідченому мандрівникові.

Актовський каньйон

Варто звернути увагу також на Актовський каньйон. Це одне з найкрасивіших місць в Україні. Його у своїх роботах описували ще давньогрецькі історики, називаючи сакральним центром Скіфського царства. Каньйон являє собою нагромадження гранітних скель, які можуть сягати 50 м заввишки. Навколо нього розкинувся степ, і ввечері, сидячи біля багаття, можна насолодитися пряним запахом трав. А ще нагромадження валунів різних форм і розмірів — чудове місце для фотографій. Знімки на тлі степових заходів сонця виходять просто неймовірні.

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі