Facebook Pixel

Картини-сукні. Дизайнер Федір Возіанов розробив костюми з елементами картин Екстер

Мода

Картини-сукні. Такий термін винайшов дизайнер Федір Возіанов, розробляючи костюми для хореографічного перформансу «Екстер.Live», який відбудеться 22 жовтня о 19:30 у Мистецькому арсеналі. Він присвячений творчості Олександри Екстер, київської художниці, яка прославилася в Парижі за часів Пікассо та Брака.

Cукні Возіанова покажуть під час хореографічного перформансу «Екстер.Live».

Cукні Возіанова покажуть під час хореографічного перформансу «Екстер.Live».

«Мені здалося, що було б цікаво взяти якісь елементи картин Екстер — будь-які, не всю картину — і в досить вільному плані розмістити їх на полотні. А сукні в русі зроблять ці статичні елементи дуже рухливими», — розповідає Федір Возіанов про те, як розробляв костюми для перформансу. Він презентує їх у камерній атмосфері у дворику своєї київської студії, яку багато хто називає найбогемнішою в місті.

Проєкт перфомансу — кроссекторальний: бачення художниці втілено в танці, тож і костюми до нього на стику сфер: частини її картин перенесено на сукні. «Деякі елементи картин ми деконструювали», — розповідає Возіанов, котрий, до речі, уже не вперше працює з темою мистецтва в моді. У попередніх проєктах він переосмислював творчість Малевича та Архипенка, створивши таку собі авангардну лінію суконь. До речі, його сукні-картини називаються так невипадково — їх можна вішати на стіну як piece of art або носити як одяг.

Сукні-картини можна вішати на стіну як piece of art.

Сукні-картини можна вішати на стіну як piece of art.

Цікаві сюжетні лінії можна простежити в обраних частинах картин. От погляньте на кавун на чорному тлі. «Він із досить раннього натюрморту Екстер. Там ще є гроно, пляшка вина. Подібний натюрморт є й в італійського футуриста Арденго Соффічі. Зрозуміло, що цей натюрморт робили з однієї постановки. Якщо проаналізувати далі, то виявиться, що в них був роман у Парижі. Тому ця частина кавуна говорить про щось трохи більше, ніж просто про кавун», — розповідає Федір.

Одяг з елементами картин — це новий спосіб сприймати мистецтво.

Одяг з елементами картин — це новий спосіб сприймати мистецтво.

Загалом за костюмами для постановки стоїть ціла історія, яка, можливо, народить нову течію в мистецтві. «Мої сукні можуть бути картинами в рамах або перетворюватися на частину людини, яка їх одягає, а людина в такий спосіб перетворюється на частину твору. Так життя картини стає набагато активнішим. Це або новий спосіб сприймати мистецтво, або якийсь новий різновид мистецтва, який не схожий ні на що інше», — резюмує Федір.

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян Мода

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян

Чому аромати викликають емоції та спогади Краса

Чому аромати викликають емоції та спогади

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу Життя

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу