Чому Leopolis Jazz Fest — це важливо

Особиста думка

президент Київстар Олександр Комаров

Leopolis Jazz Fest цього року запам’ятався яскравими виконавцями, безліччю гостей та локацій. Хотів би відзначити декілька речей, які мене особливо вразили.

  • Масштаб

Коли ти усвідомлюєш кількість майданчиків, музикантів, подій, що паралельно відбуваються, джем-сейшенів на фестивалі, то щиро знімаєш капелюха перед організаторами. Проект неймовірно масштабний і складний. Мені здається, що для держави вкрай важливо створювати такі події регіонального чи національного рівня для того, щоб позиціонувати нашу країну. Сотні тисяч людей приїхали до Львова завдяки події. Зробили мільйони фотографій прекрасного міста. Кожен поділився фото з десятками, сотнями своїх друзів. Мільйони людей отримали знання, їм нагадали про те, що є таке місто, в якому проводяться неймовірні свята. І все це знаходиться в такій чудовій країні, як Україна. Це, мабуть, головний підсумок фестивалю.

  • Музика

У мене чисто аматорський інтерес. Наприклад, можу послухати Дайану Кролл в машині. Але навряд чи я буду слухати якісь сильно специфічні джазові речі. Зараз поняття джазу розширилося. Наприклад, на фестивалі виступав Боббі Макферрін, який взагалі не використовував музичних інструментів. Це взагалі було? Джаз? Не факт. Але факт, що це було цікаво і захоплююче. Взагалі джаз і бізнес мають дуже багато спільного. І те й інше — це коли зібралася команда професіоналів. Вони знають, що вони роблять і навіщо зібралися разом. Але в процесі дозволяють собі відходити від канонів для досягнення кращого результату. Вони імпровізують, беруть ініціативу на себе. Цим і прекрасний джаз.

Telegram Logo
  • Історія

Я взагалі оцінюю результат довгостроково. Думаю, що другий, третій фестиваль оцінювався зовсім по-іншому в порівнянні з дев’ятим, який пройшов зараз. Тому що тоді це був подієвий маркетинг, а зараз це феномен, явище в межах України. Упевнений, що фестиваль буде розкриватися і далі. Років через десять це вже стане чимось абсолютно особливим для всієї Східної Європи.

  • Місто
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Думаю, для успішної події мають зійтися декілька чинників. І місце проведення – один з головних. Ти привезеш таких же самих артистів, ти поставиш таку ж сцену. Але ти втратиш 50% аудиторії, тому що це буде не те місце і не та пора року. У Львові є всі елементи. Тут прекрасна архітектура, історія, люди, чудова кухня. Тут свій власний самобутній аромат. У цього міста є душа. І це всі відчувають. Десь навіть на підсвідомості. Тому я вірю, що Львів – ключова складова успіху Leopolis Jazz. Фестиваль задумано як певний дар місту, і місто дуже вдячно його приймає. Я сам киянин, але моє перше враження від Львова досі сидить у мене глибоко на підкірці. Це розуміння, що я міг би жити в цьому місті. Я багато міст так оцінюю. Є міста, в яких я ніколи не зможу жити. Рівень дискомфорту там драматично високий. Наприклад, Москва, в якій я проводив дуже багато часу. Можливо, я занадто маленький для цього міста, занадто повільний для його темпу. Але я розумію, що міг би жити у Львові. Культура людей, запахи, мова, природа, близькість до Карпат — мені тут усе подобається. Нещодавно ми виїхали за 30 кілометрів від міста, а там зелені передгір’я, пагорби — це приголомшливо красиво. Є безликі місця, люди, події. А є міста з характером, з власними цінностями. Ось Львів такий. І це також частина успіху фестивалю.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Як зняти кіно і отримати «Золоту малину». Погані поради Особиста думка

Як зняти кіно і отримати «Золоту малину». Погані поради

Ольга Журженко
Ольга Журженко
продюсерка, директорка УКРКІНО
Паранойя з приводу «Ролекса», або який годинник і як носити Особиста думка

Паранойя з приводу «Ролекса», або який годинник і як носити

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Як знайти свого психотерапевта Особиста думка

Як знайти свого психотерапевта

Тетяна Вегера
Тетяна Вегера
психотерапевт