Facebook Pixel

Афіша: ONUKA та The Maneken представлять мультимедійний проєкт «Український конструктивізм»

Стиль життя

Групи ONUKA та The Maneken, українсько-данський художник Сергій Святченко та данський балетмейстер Себастіан Клоборг 12 листопада 2021 року представлять мультимедійний онлайн-проєкт «Український конструктивізм». Проєкт присвячений дослідженню архітектури та історії України та привертає увагу до проблеми збереження культурної спадщини.

Просуває проєкт громадська організація Urban Forms Center, що спеціалізується на вивченні та охороні української архітектурної та культурної спадщини, популяризації України на міжнародному рівні.

Мультимедійне дійство «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Мультимедійне дійство «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

«Оскільки феномен конструктивізму у світовому культурному дискурсі репрезентований винятково як російський авангард і російський конструктивізм, головна ідея нашого проєкту — просування українського конструктивізму як культурного бренду та самобутнього елементу національної ідентичності», — зазначила співавторка сценарію дійства, історикиня архітектури, дослідниця модернізму та авторка книги Soviet Modernism. Brutalism. Post-modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955 — 1991 Євгенія Губкіна.

Лідер групи ONUKA. Фото: Urban Forms Center

Лідер групи ONUKA. Фото: Urban Forms Center

У центрі сюжету дійства — спогади про перебування в Харкові на початку 1930-х років Лотти Бейсе, молодої німецької архітекторки-модерністки об'єднання «Баугауз».

Мультимедійний онлайн-проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Мультимедійний онлайн-проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

В історії України саме міжвоєнний період характеризується гострою суперечливістю і трагичністю. Події розгортаються на тлі переходу від часів НЕПу та націонал-комунізму до індустріалізації та тоталітаризму Сталіна.

Розквіт авангардних мистецтв, науки, архітектури та підйом національної самосвідомості, характерний для українських «бурхливих двадцятих», обривається з розвитком тоталітарної системи.

«Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

«Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Амбасадори проєкту Ната Жижченко (Onuka) та Євген Філатов (the Maneken), що відомі своїм експериментальним підходом до звучання та неодноразово представляли Україну на світових майданчиках, створили музику до «Українського конструктивізму».

Автором хореографії став балетмейстер Королівського данського балету Себастіан Клоборг. Над декораціями і костюмами працював українсько-данський художник і архітектор Сергій Святченко.

Зображення на обкладинці: Urban Forms Center

Mazda6: рубіновий хіросімський ягуар Життя

Mazda6: рубіновий хіросімський ягуар

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі