Facebook Pixel

ONUKA і «Український конструктивізм». Чому важливо брати участь у мультимедiйних проєктах

Життя

Натхненна архітектурою в стилі конструктивізму міжнародна творча група за підтримки Українського культурного фонду створила мультимедійний проєкт «Український конструктивізм». Він поєднав у собі сучасне візуальне мистецтво, балет, електронну музику та історію. От чому важливо брати участь у таких проєктах.

Я досить довгий час йшла до того, щоб зрозуміти, що я радше мисткиня, ніж музикантка. Я вийшла за рамки музики не через те, що я все зробила, а тому що я відчуваю, що могла б робити більше. Мені як особистості значно цікавіше підіймати інформаційні пласти, які можна вкладати в музику. Запаковувати соціальні меседжі в музичну обгортку.

Проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Першим прецедентом для творчої діяльності, яка вийшла за музичні рамки, для мене стали ЧАЕС і зона. Я пройшла довгий шлях до пізнання цієї теми. Коли ONUKA як проєкт досяг певного рівня, це саме збіглося з 30-тою річницею аварії. Мені здалося, що це був вдалий час втілити свою місію в контексті зони. Тоді я зрозуміла, що хочу займатися саме такими речами, а не просто писати пісні, треки, виступати чи зніматися в кліпах.

Проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

ONUKA — нішевий проєкт, хоча й із широкою аудиторією. Коли в артиста з'являється можливість підіймати класні теми, резонувати та відкривати щось нове для людей, чого вони, можливо, не знали, коли ти можеш посіяти якесь зерно, варто користуватися цією можливістю й моментом.

Наприклад, соцмережі я тепер використовую винятково з певною метою. Я люблю заглибитися, щось розповісти, зрефлексувати, повідомити інформацію своїй аудиторії. Це мені приносить більше задоволення, ніж, скажімо, серія турів. Бо якщо ти ще щось нашаровуєш і можеш збагачувати свою музикальну діяльність темами й підтекстами, то це значно цікавіше. Це перевантаження змістів стало вагомішим, ніж музичний складник.

Проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Проєкт «Український конструктивізм». Фото: Urban Forms Center

Ідея доєднатися до проєкту «Український конструктивізм», для якого ми з Євгеном Філатовим написали музику, видалася абсолютно природною, своєчасною й відповідальною. Це складно, але це цікаво. Попри те що в нас майже немає часу на сторонні творчі проєкти, для цього дійства ми зробили виняток. Бо це виклик, це розвиток, це дійсно той момент, коли ти можеш сказати собі, що займаєшся мистецтвом, адже озвучуєш тему не суто звуковою стилізацією, а з певним підтекстом і переосмисленням.

Фото на обкладинці: Urban Forms Center

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян Мода

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян

Чому аромати викликають емоції та спогади Краса

Чому аромати викликають емоції та спогади

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу Життя

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу