Українська анімація не може похвалитися таким стрімким розвитком, як кіно. Однак станом на 2024 рік знайти мультфільм українського виробництва не вважається дивом. The Page підготував добірку українських мультфільмів, які варто показати своїм дітям.
Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» (2023)
Офіційний трейлер мультфільму «Мавка. Лісова пісня» (відео):
Стрічка «Мавка. Лісова пісня», створена кіностудією Animagrad, вийшла у прокат у 2023 році. Режисерами мультфільму стали Олександра Рубан і Олег Маламуж. «Мавка» була одним із найочікуваніших сучасних українських мультфільмів, перебуваючи в розробці з 2016-го. В Україні «Мавка» встановила рекорд серед національних фільмів за касовими зборами, зібравши 24,9 млн грн вже за перший вікенд, та кількістю проданих квитків за часів незалежності.
Мультфільм створили за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та на основі образів слов'янської й української народної міфології. Так, стрічка розповідає про Мавку — душу Лісу та його Берегиню, яка закохується в людину, талановитого музику Лукаша. Після цього головна героїня опиняється перед складним вибором: кохання чи її обов’язок перед лісом.
«Микита Кожум’яка» (2016)
Офіційний трейлер мультфільму «Микита Кожум’яка» (відео):
Стрічка «Микита Кожум’яка» вийшла у прокат у 2016 році. Мультфільм створений кіностудіями Panama Grand Prix та Karandash Animation Studio. Режисером став Манук Депоян. Мультфільм створювали з прицілом на західну аудиторію — його навіть озвучували англійською, а потім робили український дубляж.
Мультфільм «Микита Кожум’яка» створений за мотивами однойменної казки Антона Сіяніки, яка розповідає про хлопчика Микиту, сина богатиря, який рятує свій і казковий світи від повернення злого дракона.
«Клара та чарівний дракон» (2019)
Офіційний трейлер мультфільму «Клара та чарівний дракон» (відео):
Прем’єра мультфільму «Клара та чарівний дракон» відбулася у 2019 році. Стрічка була знята кінокомпанією Image Pictures. Режисером став Олександр Клименко.
Мультфільм «Клара та чарівний дракон» розповідає про пригоди дівчини Клари, яка разом зі своїми друзями намагається врятувати чарівного дракона від сил зла і повернути його додому.
Мультисеріал «Козаки. Футбол» (2016)
Мультисеріал «Козаки. Футбол» знятий Мариною Медвідь на основі персонажів серії короткометражних анімаційних фільмів «Козаки», знятих в УРСР та Україні, які відомі мабуть кожному.
Прем’єра мультисеріалу «Козаки. Футбол» відбулась у 2016 році. Телесеріал розповідає про трьох запорозьких козаків — Ока, Грая і Тура, які вирушають у подорож країнами Європи. Мультисеріал має 26 епізодів, в кожному з якого розповідається про гру козаків у футбол в різних країнах.
Мультисеріал «Козаки. Навколо світу» (2018)
Мультисеріал «Козаки. Навколо світу» також знятий Мариною Медвідь на основі персонажів серії короткометражних анімаційних фільмів «Козаки».
Прем’єра мультисеріалу «Козаки. Навколо світу» відбулась у 2018 році. Тут козаки подорожують трьома країнами — Австралією, Індією та США протягом трьох епізодів.
Мультисеріал «Дивосвіт» (2021)
«Дивосвіт» — це анімаційний проєкт за мотивами творчості легендарної художниці Марії Примаченко. Його прем’єра відбулася у 2021 році на YouTube-каналі Ukranimaua.
Мультфільм несе важливі сенси для дітей, а саме допомагає малечі розібратись у важливих морально-етичних питаннях та пояснює, що таке, наприклад, дружба чи повага. Сюжет побудований на основі української народної казки.
Дитячий анімаційний серіал «Ескімоска» (2012 – 2016)
«Ескімоска» — перший український мультисеріал, що створений у технології 3D. В Україні вийшов в ефір у 2012 році. Станом на 2016-й створено 4 сезони мультисеріалу (загалом 104 серії). Перший сезон мультфільму створено кіностудією HanzhonkovFilm (режисер Олексій Шапарєв) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, а інші три — кіностудією Animagrad (режисер Євген Єрмак).
«Ескімоска» розповідає про пригоди дівчинки Ескімоски та її друзів в Арктиці. Мультисеріал підійде малюкам від двох-чотирьох років, адже діалоги в мультфільмі позбавлені слів і побудовані на емоційних вигуках, а основна увага зосереджена на динамічних коротких сюжетах (до 5 хвилин) та яскравих персонажах – друзях і тваринах.
Мультисеріал «Пригоди Котигорошка та його друзів» (2014)
«Пригоди Котигорошка та його друзів» — український анімаційний мультисеріал, створений на студії «Укранімафільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Вперше вийшов в ефір у 2014 році. Наразі мультисеріал складається з 4 серій.
В основу сюжету мультфільму покладені українські народні казки та міфи, що допоможе дітям пізнати культуру власного народу. «Тому ми зняли їх так, щоб діти сміялися, а дорослі всміхалися», — казала режисер мультфільму Ярослава Руденко-Шведова.