Facebook Pixel

«Матриця: Воскресіння»: оцінки критиків, реакція фанатів і цікаві факти про франшизу

Життя

В Україні 22 грудня стартували покази продовження культової трилогії «Матриця». Нова частина історії отримала назву «Матриця: Воскресіння». До виконання головних ролей повернулися Кіану Рівз і Кері-Енн Мосс.

Нова частина не просто так називається «Матриця: Воскресіння», адже виявляється, що машини воскресили Нео та Трініті. Так, у новій версії Матриці Нео повернувся до життя Томаса Андерсона, який стає розробником ігор.

Постер фільму «Матриця: Воскресіння». Фото: Warner Brothers

Постер фільму «Матриця: Воскресіння». Фото: Warner Brothers

Ба більше, він створює комп'ютерну гру «Матриця», яка розповідає про пригоди самого ж Нео в минулому, яке він навіть не пам'ятає. Водночас Андерсон починає розуміти, що його дивні сни можуть бути не просто снами. Головний герой також неодноразово зустрічає у кав'ярні жінку, яка дуже схожа на Трініті з гри, яку він створив.

Режисером фільму стала одна з сестер Вачовскі — Лана. За її словами, четвертий фільм — це історія насамперед про кохання.

Фанати «Матриці» чекали на повернення Нео на екрани протягом 18 років. Хоча режисерки фільму Лана та Лілі Вачовскі запевняли, що не планують продовження історії. Хоча кінокомпанія Warner Brothers чи не щороку просила їх зняти нову частину фільму.

Однак після смерті батьків Лана вирішила зняти новий фільм про Матрицю, де Нео та Трініті воскреснуть та отримають другий шанс на щастя.

Відгуки на фільм «Матриця: Воскресіння»

Постер фільму «Матриця: Воскресіння». Фото: Warner Brothers

Постер фільму «Матриця: Воскресіння». Фото: Warner Brothers

Фанатська аудиторія «Матриці» розділилася на дві групи: тих, кому сподобалася нова частина і тих, кому ні. Увесь інтернет наповнений іронічними рецензіями на стрічку, однак дехто, навпаки, вважає, що саме «Матриця: Воскресіння» є квінтесенцією усієї історії.

Ба більше, Вачовські наче посміялася з тих, хто створював теорії щодо оригінальної трилогії. І в підсумку все звелося до історії про кохання в антуражі фантастики.

Постер фільму «Матриця: Воскресіння». Фото: Warner Brothers

Постер фільму «Матриця: Воскресіння». Фото: Warner Brothers

Крім того, багато фанів не дуже високо оцінили екшн-сцени та відзначили погану логіку сюжету. Однак все-таки варто подивитися фільм самому та вирішити, як ставитися до такого продовження історії.

На агрегаторі рецензій Metacritic стрічка має середній бал 65/100. На сайті Rotten Tomatoes вона має 70 відсотків позитивних відгуків.

Цікаві факти про серію фільмів «Матриця»

Постер фільму «Матриця». Фото: Warner Brothers

Постер фільму «Матриця». Фото: Warner Brothers

Перший фільм «Матриця» вийшов ще у далекому 1999 році і зробив революцію у світі кінематографу. Зокрема, фанати вважають, що у стрічці містяться серйозні філософські питання. А одна з режисерок навіть пояснила, що фільм стосується ілюзії вибору, однак все-таки найголовнішим у ньому є кохання.

Зокрема, з трилогією пов'язана низка цікавих фактів. Коли у режисерок запитали, яку б вони обрали пігулку на місці Нео, обидва відповіли, що їх вибором стали б блакитні. Тобто вони б віддали перевагу безпечному, але ілюзорному світові.

Постер фільму «Матриця: Перезавантаження». Фото: Warner Brothers

Постер фільму «Матриця: Перезавантаження». Фото: Warner Brothers

Художник-постановник Саймон Уайтелі в одному з інтерв'ю зізнався, що для виготовлення легендарної матричної заставки використав відскановані японські книги про смачну та здорову їжу. Тобто код Матриці складається з рецептів суші та ролів. Однак у коді їх перевернули.

Ще одним цікавим фактом стало покликання на працю відомого французького філософа Жана Бодріяра — «Симулякри і симуляція». Вачовскі попросили акторів прочитати цю книгу до зйомок. Однак сам філософ в одному з інтерв'ю сказав, що режисерки неправильно зрозуміли його працю.

Постер фільму «Матриця: Революція». Фото: Warner Brothers

Постер фільму «Матриця: Революція». Фото: Warner Brothers

Друга частина франшизи «Матриця: Перезавантаження» була занесена до Книги рекордів Гіннеса як найрозтиражованіший фільм. Його випустили в прокат кількістю 8517 копій.

Саундтрек до фільму «Матриця: Революція» фактично є індійською мантрою, яка має досить символічне значення, зважаючи на історію показану у трилогії. Вона містить заклик вивести тих, хто її читає, з пітьми до світла, від незнання до знання. Такий сенс досить влучно показує шлях героя до істини та відмови від ілюзій.

Зображення на обкладинці: Warner Brothers

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі