Facebook Pixel

Найдорожче розлучення Британії: шейх Дубая виплатить колишній дружині понад пів мільярда фунтів

Життя

Високий суд Лондона зобов'язав правителя Дубая та прем'єр-міністра ОАЕ шейха Мохаммеда ібн Рашид аль-Мактума виплатити своїй колишній дружині принцесі Хайя бінт аль-Хуссейн 550 млн фунтів (понад $730 млн) у рамках розлучення. Цю справу називають найдорожчим розлученням в історії британського судочинства.

За судовим рішенням, принцеса отримає одноразову виплату 251,5 млн фунтів і додаткові кошти, щоб покрити витрати на утримання багатомільйонної нерухомості поблизу Кенсингтонського палацу в Лондоні та маєтку в Сурреї.

Значні кошти також виділили на безпеку, відпустки, зарплати няні та гувернантки, броньовані авто та утримання кількох домашніх улюбленців і поні.

Зокрема, британський суд змусив шейха щороку платити по 5,5 млн фунтів двом дітям принцеси. На ці витрати передбачений окремий фонд у 290 млн фунтів.

Донька колишнього короля Йорданії Хуссейна і наймолодша дружина шейха-мільярдера Дубая принцеса Хая втекла з дітьми до Лондона у 2019 році. Вона також стверджувала, що боїться за життя, після того як з'явилася інформація, що шейх Мохаммед викрав двох своїх доньок — принцес Латіфу та Шамсу та утримував їх у Дубаї проти волі.

Крім того, вона отримувала погрози і вже після втечі до Британії. Високий суд також визнав, що шейх незаконно зламав телефони принцеси Хаї, її охоронців та юристів, включно із пером британського парламенту баронесою Шаклтон. Однак шейх Мохаммед заперечував, що має у своєму розпорядженні будь-які матеріали, отримані завдяки хакерам.

Під час розгляду справи юристи принцеси надали докази того, що її шантажували працівники власної охорони через зв'язок з одним із охоронців. Кілька платежів шантажистам вона зробила із банківських рахунків дітей. А потім, щоб виправити це, продала прикрас на понад 1 млн фунтів.

Шейх також заявив, що на додачу до виплат, згідно із рішенням суду, він поверне принцесі пам'ятні речі, дорогі для неї. Серед них балетні пуанти Марго Фонтейн і Рудольфа Нурієва. Він також запевнив, що не хоче заподіяти принцесі жодного зла.

Зображення на обкладинці: Getty Images

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі