Велика кількість на полицях дитячих магазинів викликає суперечливі почуття — з одного боку, ми радіємо можливості купувати дитині все, чого не було в нашому дитинстві. З іншого боку, надлишок народжує пересичення, тоді новим складно здивувати.
Але є й третій бік – далеко не всі іграшки для дітей справді потрібні та корисні. У магазині Панама можна купити товари для малюків від народження до підліткового віку – корисні, розвиваючі, якісні.
Але як зробити, щоб не настав момент пересичення, та постійно підігрівати здоровий інтерес та стимулювати розвиток? Відповідь знають психологи.
Як правильно вибирати дитячі іграшки та скільки їх має бути
На думку експертів, надлишок іграшок – справжня шкода і для дитини, і для сім'ї загалом. Це, по-перше, захаращує житло. За горою важко розглянути справді корисне та потрібне. У результаті воно губиться в купі інших, старих, зламаних чи непотрібних речей, і не приносить жодної користі.
З іншого боку, надлишок розваг знижує концентрацію уваги, а також негативно впливає на розвиток творчих здібностей. І це – доведений факт. Про це говорять фахівці різних країн: велика кількість іграшок призводить до того, що малюк просто переходить від одного виробу до іншого, не зосереджується на них, не готовий докладати зусиль для реалізації свого творчого початку та частіше страждає від нудьги.
Як оптимізувати кількість іграшок
Найкраще, що можуть зробити батьки для своїх чад – купувати якісні іграшки, а не розмінюватися на дрібниці. А потім батьки повинні вчитися відмовляти, якщо розуміють, що покупка буде марною і швидко опиниться в шухляді або на дальній полиці.
Психологи дають інші рекомендації:
- Не давати дітям дивитися рекламу, щоб не розпалювати бажання.
- Вибирати ті товари, які справді приносять користь – набори та ігри, що розвивають, предмети для формування соціально важливих навичок. Звичайно, якщо дитина колекціонує машинки чи лялечок, у цьому їй відмовити важко.
- Періодично робіть ротації у дитячій кімнаті. Ховайте одні та діставайте інші. Тоді завжди буде присутній ефект новизни.
- Влаштовуйте розпродаж — товари, з яких малюк виріс, можна розпродати або роздати родичам.
- Не бійтеся проводити «очисні» рейди та викидати все, що зламано та зіпсовано. Це звільнить місце для нових покупок.