Facebook Pixel

Roshen збудує на місці Палацу культури імені Корольова новий концерт-хол

Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (КМДА) дав дозвіл компанії Roshen збудувати концертний зал на місці Палацу культури ім. Сергія Корольова в Києві. За підсумками конкурсу підписано офіційний протокол.

У міжнародному конкурсі брали участь чотири архітектурні бюро зі світовим ім’ям. Члени журі одноголосно надали перевагу й відзначили першою премією проєкт під назвою The Grand Stave. Українською це означає «подвійний нотний стан» — для скрипкового та басового ключів, об’єднаних аколадою.

Влітку 2020-го компанія Roshen викупила приміщення площею 5,7 тис. кв. метрів, а в травні представила концепцію нової споруди. У конкурсі переміг проєкт The Grand Stave норвезького архітектурного бюро Snohetta. Він передбачає створення акустичної концертної зали, що вміщує 1,8 тис. глядачів, і камерної зали на 450 місць. Автори ідеї обіцяють інтегрувати об’єкт у природний ландшафт. Відкриття Roshen Concert Hall заплановано на 2025 рік.

Описуючи концепцію залу, норвезькі архітектори говорять про поєднання двох світів: «Нова концертна зала об’єднує два рівні: рівень вулиці та рівень парку в гармонійну композицію, так само, як скрипковий і басовий ключі поєднуються в подвійному нотному стані».

Як зазначили в пресслужбі компанії Roshen, об’єкт буде інтегровано в природній рух ландшафту ділянки.

Монолітний і раціональний об’єм допомагає втілити ідею проєкту будівлі з прозорими відкритими зонами, які проходять горизонтальними лініями, що формуються кам’яними фасадами.

Концерт-хол матиме зовнішній амфітеатр, головне фоє, що проходить через рівні вулиці та парку, відкриті зони на даху — це забезпечить відвідувачам простір на свіжому повітрі і спрямує денне світло у внутрішні приміщення.

Будівля розташована на вулиці Василенка в Солом’янському районі й простоює вже понад 10 років. Ділянка під забудову концертної зали займає 1,7 га.

Контекст. Палац культури імені Корольова збудували 1984-го для заводу «Меридіан» за проєктом тодішнього головного архітектора Києва Валентина Єжова. Будівля облицьована вірменським туфом — легкою пористою гірською породою. Наприкінці 90-х ПК намагалися приватизувати, але після багаторічних судових процесів 2007 року повернули заводу. Із середини 2010-х Палац культури не працював.

Наприкінці жовтня промислово-будівельна група «Ковальська» оголосила про початок робіт із реконструкції території Київського лікеро-горілчаного заводу, збудованого ще 1896 року.

Подякувати 🎉