Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Убивство ватажка «Аль-Каїди»: як це було

Дим у Кабулі після удару ракетами по Завахірі

Дим у Кабулі після удару ракетами по Завахірі

Президент США Джо Байден 1 серпня написав, що лідера терористичної організації «Аль-Каїда» Аймана аль-Завахірі було знищено за його наказом 31 липня двома ракетами Hellfire, випущеними з неназваного безпілотника. Завахірі було вбито на балконі свого будинку в Кабулі, ніхто з місцевих жителів, зокрема рідних ватажка «Аль-Каїди», не постраждав.

Після терактів 11 серпня 2001 року в Нью-Йорку влада США вважає для себе справою честі боротьбу з «Аль-Каїдою». Попереднього її ватажка Усаму бен Ладена американці вбили в Пакистані у 2011 році. За оцінками, в «Аль-Каїді» зараз залишилося приблизно 300 бойовиків.

Таліби обіцяли американцям боротися з «Аль-Каїдою», але насправді майже не роблять цього. Їхній головний внутрішній ворог – ІДІЛ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Після вбивства Завахірі в них під носом таліби привселюдно не висловили обурення. Можливо, тому, як стверджують анонімні джерела, що США заплатили їм 40 млн доларів «моральної компенсації».

Як ЦРУ знайшло та вбило лідера «Аль-Каїди» Завахірі

Завахірі переховувався протягом багатьох років, і операція з його виявлення та вбивства стала результатом «ретельної, терплячої та наполегливої» роботи антитерористичної та розвідувальної спільноти. Про це написало агентство Reuters із посиланням на високопосадовця адміністрації Байдена.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Айман аль-Завахірі

Айман аль-Завахірі

Довгий час Завахірі, ймовірно, перебував на так званій території племен (її не контролює жодний уряд) у Пакистані чи Афганістані.

Цього року розвідка встановила, що родина Завахірі – його дружина, дочка та її діти – переїхали на конспіративну квартиру в Кабулі, і згодом упізнала Завахірі в тому самому місці.

У квітні співробітники розвідки стали твердо переконані, що Завахірі постійно мешкає в будинку, та повідомили керівництво адміністрації президента. Джейк Салліван, радник із національної безпеки, поінформував Байдена.

chart.png

«Ми змогли побудувати модель життя Завахірі», – сказало джерело.

Розвідники вивчили конструкцію будинку та перевірили його мешканців, щоб переконатися, що Сполучені Штати можуть провести операцію з ліквідації Завахірі, не загрожуючи структурній цілісності будівлі та зводячи до мінімуму ризик для цивільних осіб і сім'ї Завахірі, запевнило джерело.

1 липня Байдена був поінформований про ймовірну операцію в Оперативній кімнаті Білого дому членами його Кабінету, включно з директором ЦРУ Вільямом Бернсом.

Як стверджує джерело, президент «поставив докладні питання про те, що ми знали та звідки ми про це дізналися», й уважно вивчив модель будинку, принесеного на зустріч.

Він запитав про освітлення, погоду, будівельні матеріали та інші чинники, які могли вплинути на успіх операції. Президент також запросив аналіз можливих наслідків протестів у Кабулі, які могли відбутися після замаху.

«Вузьке коло старших міжвідомчих юристів вивчили звіти розвідки й підтвердили, що Завахірі був законною мішенню», — повідомило джерело.

25 липня Байден зібрав ключових членів Кабінету та радників, щоб провести остаточний брифінг і обговорити з-поміж іншого, як вбивство Завахірі вплине на відносини США з талібами. Після цього президент санкціонував «точний індивідуальний авіаудар» за умови, що буде зведено до мінімуму ризик жертв з-поміж цивільного населення.

Що таке ракети Hellfire

Розроблення протитанкового ракетного комплексу класу «повітря — поверхня» AGM-114 Hellfire було розпочато в 1970-х. Комплекс створювався як багатоцільовий, здатний уражати цілі з високою точністю, ефективний проти танків, бункерів і укріплень.

Слово Hellfire перекладається як «пекельне полум'я», але насправді це акронім слів Heliborne, Laser, Fire and Forget — вертолітний, з лазерною системою наведення, «вистрілив і забув».

Ракета AGM-114 Hellfire

Ракета AGM-114 Hellfire

Основні носії Hellfire – гелікоптери вогневої підтримки. Вони також встановлюються на важких безпілотниках MQ-1 Predator і MQ-9 Reaper.

Ракети виробляються в США та за ліцензією у Швеції (позначення RBS-17) та Великій Британії (Brimstone).

Виробництво Hellfire розпочато в 1982 році. Комплекс існує в кількох модифікаціях, що відрізняються системами наведення та головними частинами.

Тактико-технічні характеристики Hellfire:

  • довжина: 1,6 — 1,8 м;
  • діаметр: 178 мм;
  • маса: 45 – 50 кг;
  • маса бойової частини: 8 кг;
  • тип двигуна: твердопаливний;
  • дальність польоту: від 7,1 до 11 км;
  • швидкість польоту: до 425 м/с (на 10% вище звукової).

Коментарі

Всі новини