Тимчасова слідча комісія Верховної Ради дійшла висновку, що причиною Іловайської трагедії стала «неналежна організація оборони країни». Про це свідчить звіт ТСК.
Серед головних чинників зокрема те, що не був введений воєнний стан, а політичне та військове керівництво країни припустилося кадрових помилок і не вжило вичерпних заходів щодо організації коридору для виведення українських військ з оточення.
На думку комісії, події під Іловайськом зумовили такі чинники: невведення воєнного стану, що призвело до дезорганізації управління військовими діями; помилкові кадрові рішення й дії політично-військового керівництва; невжиття політичним і військовим керівництвом вичерпних заходів щодо деблокування Іловайського угруповання та організації коридору для виведення українських військ з оточення, наслідком яких стала втрата сотень людських життів.
У висновках ТСК наголошується, що Іловайська трагедія мала важкі наслідки не лише з військової, а й з політичної точки зору. Зазначається також, що керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ часів Іловайської трагедії системно протидіяло та блокувало роботу попередньої комісії ВР із цього питання.
Контекст. У ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулося наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил РФ на територію України. 24 — 25 серпня батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення. 28 серпня становище українських військових стало критичним. Між керівництвом АТО та Генштабом ЗС РФ відбулися переговори щодо надання гарантій безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських військових за погодженими маршрутами.
29 серпня президент Росії Володимир Путін запропонував підконтрольним Росії незаконним збройним формуванням відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Однак під час забезпечення в районі Іловайська «зеленого коридору» для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, було здійснено інтенсивні обстріли.
За офіційними даними, під час Іловайської операції й подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинули, 429 – дістали поранення різного ступеня важкості, 300 – потрапили в полон.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю