Facebook Pixel

Рада розширила повноваження прикордонників: їм дозволили застосовувати зброю та бойову техніку

Верховна Рада ухвалила закон (№ 5232) про розширення повноважень прикордонників. Зокрема, документом передбачено вдосконалення порядку використання й застосування примусових заходів, бойової техніки та озброєння. Рішення підтримав 271 нардеп.

Документ надає прикордонникам право здійснювати візуальний огляд осіб, речей, транспортних засобів і особистий огляд затриманих, оглядати та в разі потреби вилучати речі, що можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду життю чи здоров'ю людей.

Прикордонники також зможуть використовувати й застосовувати засоби візуального та технічного спостереження й фіксації, технічні засоби прикордонного контролю, світлотехнічні та сигналізаційні засоби, інженерні боєприпаси, споруди та загородження. Також законопроєкт дозволяє їм використовувати кайданки, шоломи, сітки для зв'язування, гумові та пластикові кийки, засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, засоби примусового зупинення транспорту. Для відкриття приміщень або усунення перешкод для затримання особи, яка не виконує законних вимог військовослужбовця, звільнення заручника прикордонники зможуть використовувати гранати, боєприпаси та малогабаритні вибухові пристрої.

Законопроєкт також дозволяє використовувати вогнепальну зброю, зокрема, для відбиття нападу на військовослужбовця або працівника Держприкордонслужби в разі загрози їхньому життю чи здоров'ю, захисту людей від нападу, звільнення заручників або осіб, незаконно позбавлених волі. Зброю також можна застосовувати для відбиття нападу на охоронювані об'єкти та для затримання особи, яка вчинила тяжкий злочин і намагається втекти.

Крім того, прикордонники зможуть використовувати вогнепальну зброю для зупинення транспорту, якщо водій своїми діями створює загрозу життю або здоров'ю людини, примусового припинення польоту безпілотного літального апарату, що здійснює політ у межах прикордонної смуги, над або поблизу кораблів, катерів і суден забезпечення Держприкордонслужби, а також щоб не допустити спроби насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою й запобігти викраденню повітряного судна.

Заборонено застосовувати заходи примусу до жінок із явними ознаками вагітності, осіб похилого віку, осіб із вираженими ознаками інвалідності та малолітніх осіб, крім випадків вчинення такими особами групового та/або збройного нападу чи опору або якщо є безпосередня загроза життю чи здоров`ю військовослужбовця, працівника ДПС або іншої особи, якщо відбити такий напад, опір або усунути загрозу іншими способами та засобами неможливо.

Подякувати 🎉