Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 16-22 березня

thepage.ua

thepage.ua

На початку кожного тижня The Page публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського.

У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.


Минулий тиждень, як і попередній, був повністю зосереджений на карантинних заходах і на тому, що робить влада для того, аби підтримати бізнес.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 16 по 22 березня

Арсен Аваков
Негативно
Арсен Аваков
ексміністр внутрішніх справ

Глава МВС запропонував ввести надзвичайний стан і зупинити роботу цілих галузей. Таку ініціативу він обґрунтовує тим, що начебто економіку вдасться відновити, а повернути загиблих людей — ні. Також міністр запропонував провести реструктуризацію зовнішнього держборгу України. Крім того, очільник МВС вважає за необхідне значно збільшити дефіцит держбюджету, провівши при цьому секвестр (урізання) витрат. Усі бізнес-асоціації, а також багато економістів й аналітиків виступили проти цієї ініціативи.

Ці пропозиції фактично знівелювали інші позитивні ініціативи міністра — наприклад, виплачувати допомогу тим, хто тимчасово втратив роботу через карантин, або ввести спеціальні пільгові кредити для бізнесу.

Данило Гетманцев
Негативно
Данило Гетманцев
голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

З подачі Гетманцева парламент 17 березня проголосував за вельми очікуваний «антикризовий» закон щодо підтримки бізнесу на час карантину. Законом, зокрема, вводиться низка податкових послаблень.

Однак після ухвалення текст закону уважно прочитали експерти та аналітики і зрозуміли, що закладена в ньому підтримка насправді не така велика і стосується лише дуже незначної частини підприємців. Крім того, дозволивши бізнесу не сплачувати податок на землю, депутати цим законом фактично відібрали у місцевих бюджетів значну частину їхніх доходів.

Ілля Ємець
Позитивно
Ілля Ємець
Міністр охорони здоров'я

Міністерство погодилося спростити реєстрацію дезінфекційних засобів. Це прискорить розробку і випуск в Україні нових засобів дезінфекції для боротьби з поширенням COVID-19. Через цю проблему за останні два роки в Україні не було зареєстровано жодного засобу дезінфекції. Рішення є особливо важливим з урахуванням того, що через епідемію коронавірусу в багатьох торгових точках уже відчувається брак подібних товарів.

У Європейській Бізнес Асоціації зазначають, що рішення МОЗ дозволить проводити державну реєстрацію на підставі висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи. У підсумку це дасть можливість забезпечити споживачів необхідною кількістю дезінфекційних засобів під час карантину.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Глава уряду заявив, що Кабмін розробляє програму з підтримки бізнесу і тих, хто втратить роботу внаслідок поширення коронавірусу. Зокрема, уряд веде переговори з європейськими партнерами щодо підтримки малого та середнього бізнесу. Крім того, Україна домовляється з МВФ про виділення коштів для підтримки економіки. Зокрема, розглядається можливість направити частину коштів кредиту не в резерви Нацбанку, а безпосередньо до держбюджету.

Також Кабмін звільнив від сплати ввізного мита та ПДВ імпорт низки лікарських засобів, медичних виробів та обладнання, що необхідні для запобігання виникненню та поширенню епідемії COVID-19. Також уряд спростив порядок закупівель товарів і послуг.

The Page
Коментар The Page

Разом з тим погано, що уряд при цьому не надав подібні послаблення внутрішнім виробникам аналогічних медпрепаратів. Таким чином українські компанії виявилися в нерівних умовах з імпортерами.

Коментарі