Знищення скіфського городища на Полтавщині: у «Нафтогазі» запевняють, що все законно

За даними Охоронної археологічної служби, на Полтавщині через будівництво газової свердловини знищується унікальне за збереженістю городище скіфської доби. У відвалах знайдено фрагменти ліпного посуду, фрагменти скіфської пряжки та наконечники стріл (V-III ст. до н.е.).

Уже знищено понад 10 тис. кв. м об'єкта культурної спадщини, більш як 200 метрів валу зрівняли із землею. Роботи з будівництва свердловини 60 Комишнянського НГКР виконує філія «Полтавагазвидобування» компанії «Укргазвидобування».

У пресслужбі «Нафтогазу України» на запит The Page повідомили, що всі дії з будівництва є законними, оскільки ділянку, яку відведено під буріння свердловини, не визначено як об’єкт культурної спадщини.

Telegram Logo

Наразі «Укргазвидобування» тимчасово зупинило роботи на об’єкті задля «налагодження конструктивного діалогу».

«Укргазвидобування» отримало припис від департаменту культури та туризму Полтавської ОДА з вимогою зупинити проведення будь-яких земляних робіт на зазначеній ділянці. На виконання цього припису компанія з 07.08.2020 року зупинила проведення будь-яких робіт на зазначеному об’єкті й дотримується чинного законодавства», – розповіли в пресслужбі.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У відповідь на це в археологічній службі зазначили, що «Укргазвидобування» продовжує здійснювати тиск на орган охорони культурної спадщини Полтавської області задля скасування припису про зупинення робіт.

Контекст. Згідно зі ст. 19 Закону України «Про охорону археологічної спадщини», фізособи та юрособи повинні інформувати про виявлені об’єкти або предмети на територіях, де вони працюють. Вони також не повинні перешкоджати будь-яким роботам з виявлення, обліку та вивчення археологічних об’єктів або предметів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини