Інвестиційна компанія Inzhur готова купити Житній ринок мінімум за 247,5 млн грн. Для цього вона створить окремий фонд.
Про це передає пресслужба Inzhur
«Події доводять, що комусь у департаменті Київради «правильний» новий орендар уже відомий. І що найстрашніше — новий орендар не Житнього ринку, а насправді лише землі під ним. Ми таке бачили багато разів. А те, що потім з'являлося на місці історичних перлин Києва — щодня бачать усі містяни. «Мурашники», якісь бізнес-центри… Вважаємо, що саме те відбувається і зараз. А чиновники просто створюють видимість формальної законності процесу. Мер Віталій Кличко скасував цей «аукціон», але від тіньової приватизації Житнього ніхто не відмовився. Значить, потрібен інший інструмент захисту Житнього. Ми — кияни, ми любимо Київ, і ми готові діяти» – прокоментував Андрій Журжій, засновник інвестиційної компанії Inzhur.
Продаж Житнього ринку: що пропонує Inzhur
- Домагатися від Київради заміни «аукціону оренди» на прямий продаж Житнього ринку зі стартовою ціною у вигляді оціночної вартості від держави — 247,5 мільйонів гривень.
- Анонсувати готовність разом з киянами та всіма небайдужими українцями стати покупцями Житнього.
- Якщо Київрада погодиться на прямий продаж — створити окремий інвестиційний фонд для Житнього ринку.
- Спільно з українцями зібрати необхідну суму та викупити ринок у міста.
- Після покупки — провести відкритий конкурс на реконструкцію Житнього ринку.
Що відомо про Inzhur
Inzhur — перша інвестиційна компанія України, що працює за моделлю REIT. Це дозволяє малим інвесторам спільно володіти великими об’єктами нерухомості: компанія керує об'єктом, а інвестори стають його співвласниками і отримують щомісячний прибуток від орендних виплат. Поточні показники: Inzhur успішно запустив 5 фондів, цінні папери 3 із них уже розкуплені на 100%; компанія має 1,45 млрд грн активів в управлінні, 105,8 млн грн виплачених дивідендів та 3251 співвласника. Додаткова спеціалізація — якісне будівництво: всю свою комерційну нерухомість Inzhur у складі групи компаній створив сам, будуючи приміщення для супермаркетів «Сільпо», ресторанів Mcdonald's, а також сучасний ЖК «Оптимісто».
Нагадаємо, що київська влада планувала здати в оренду ринок на 15 років. У межах угоди орендар за власні кошти повинен провести капітальний ремонт або реконструкцію ринку, зокрема полагодити дах і комунікації. Однак 21 березня відкликала конкурс на оренду найстарішого у Києві Житнього ринку на Подолі.