IT

Зеленський висловився про заходи щодо залучення IT-фахівців з Білорусі

Президент Володимир Зеленський на відкритті Музею науки в Києві. Фото: ВП

Президент Володимир Зеленський на відкритті Музею науки в Києві. Фото: ВП

Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь».

Згідно з указом, Кабмін повинен:

  • продовжити до 180 днів на рік строк тимчасового перебування на території України громадян Білорусі. Це стосується підприємців, висококваліфікованих фахівців, зокрема фахівців в сфері інформаційних технологій і інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, і членів їх сімей;
  • запустити пілотний проект щодо спрощення оформлення посвідки на проживання для цих категорій громадян Білорусі;
  • скоротити до 5 днів термін надання дозволу на працевлаштування громадян Білорусі, які є висококваліфікованими IT-фахівцями. і передбачити можливість його отримання за принципом мовчазної згоди.

Також потрібно вдосконалити процедуру реєстрації білоруських IT-фахівців як фізосіб-підприємців — платників єдиного податку.

Telegram Logo

Указ набрав чинності.

Контекст. Влада Польщі запустила програму релокації білоруських IT-компаній і фахівців. Ця програма передбачає істотну фінансову підтримку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Компанія PandaDoc змінила прописку з білоруської на українську після арешту чотирьох своїх співробітників на тлі протестів в Мінську.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини