Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ринок праці в умовах війни: скільки платять в Україні в червні

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

У червні ринок праці показав стабілізацію рівня зарплат

У червні ринок праці в Україні показав стабілізацію середнього рівня заробітної плати в багатьох сферах проти попередніх місяців – компанії, яким вдалося зберегти свою діяльність в умовах війни, уже здійснили оптимізацію витрат.

Про це йдеться в дослідженні кадрового порталу grc.ua.

Зокрема, у квітні експертно-аналітичний центр кадрового порталу фіксував падіння середньої заробітної плати на 10%, як порівняти з довоєнним періодом. У травні в більшості професійних сфер тривало зниження зарплат до критично низького рівня. Натомість червень показав умовну стабілізацію зарплат. У більшості професійних сфер зарплати припинили зниження, проте й значного зростання не відбувається.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Середня заробітна плата в червні в усіх відкритих на кадровому порталі grc.ua вакансіях складає 20 100 грн.

Кому платять найвищі зарплати

Найвищі зарплати, як завжди, пропонують ІТ-працівникам, керівникам, а також у сфері консалтингу. Проте, як порівняти з попереднім місяцем, у червні у вакансіях цих професійних сфер пропонують нижчі зарплати. ІТ-вцям пропонують у середньому 70 900 грн, керівникам — 45 300 грн. У сфері консалтингу середня зарплата знизилася майже вдвічі проти травня і складає 33 000 грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У червні з’явилися пропозиції роботи з високими зарплатами в таких сферах, як-от будівництво й нерухомість, управління персоналом, видобуток сировини.

Ринок нерухомості у великих містах почав оживати — роботодавці із цієї сфери почали публікувати вакансії для менеджерів з оренди та продажу нерухомості. У сфері будівництва та нерухомості, окрім рієлторів, на зарплати вище середнього рівня можуть претендувати інженери-проєктувальники — їм пропонують до 40 000 грн. Спеціалістам робітничих професій у сфері будівництва платять, як і раніше, не надто високу зарплату – у середньому 11 500 грн.

Від початку війни для фахівців туристичної сфери, галузі гостинності та ресторанів було вкрай мало пропозицій роботи. Цього літа, навіть попри незначне пожвавлення роботодавців зі сфери туризму та HoReCa, кількість вакансій є критично малою. Щоправда, середня заробітна плата у відкритих вакансіях у червні досягла довоєнного періоду і складає 25 300 грн.

Кому знизили зарплати

З початком літа роботодавці дещо знизили пропоновані зарплати претендентам на вакансії у сфері маркетингу, реклами та PR. Попри те, що ці спеціалісти мають найбільший попит, а середня зарплата у вакансіях для них не знижувалася від початку війни, у червні їм пропонують набагато нижчу щомісячну компенсацію – 19 400 грн.

Відбулося зниження середньої заробітної плати для працівників, яким пропонують роботу у сфері медицини та фармацевтики. У червні медіанна зарплата у відкритих вакансіях для цих фахівців становить 17 600 грн.

Знизилася також середня зарплата у відкритих вакансіях для робітничого персоналу (з 14 400 грн у травні до 13 700 грн у червні), охоронців (з 17 100 у травні до 10 900 грн у червні), а також для студентів і спеціалістів, які починають кар’єрний шлях (з 12 600 грн у травні до 8 600 грн).

Окрім студентів, охоронців і фахівців робітничих спеціальностей, найнижчі зарплати в домашнього персоналу (у середньому 11 900 грн) та у сфері закупівель (12 400 грн).

У яких регіонах платять більше

Київ утримує впевнене лідерство за розміром середньої заробітної плати в червні. Медіанна зарплата цього місяця в столиці складає 29 500 грн. На високий рівень щомісячної компенсації в столиці вплинула велика кількість пропозицій роботи для ІТ-фахівців. Щоправда, вакансії з високою зарплатою є також і в інших сферах, наприклад, менеджери з експортного продажу можуть отримувати до 85 000 – 100 000 грн.

На другій позиції за розміром середньої заробітної плати Львів і область. У середньому в цьому регіоні пропонують 20 500 грн. Львівську область обрали для переїзду більшість компаній, які скористалися державною програмою з релокації підприємств. Від початку війни цей регіон став одним із центрів ринку праці. Тут відкрито багато вакансій компаніями з різних галузей. Високі зарплати пропонують у червні не лише ІТ-спеціалістам, а й управителям магазинами, операційним і фінансовим директорам, керівникам відділів компаній різних сфер.

До п’ятірки регіонів із найвищими зарплатами в червні також потрапили Миколаївська область (середня зарплата у відкритих вакансіях складає 19 500 грн), Дніпропетровська область (19 100 грн) та Одеська область (18 700 грн).

grafik-2.png


У яких регіонах платять найменші зарплати

Найнижчі зарплати в червні пропонують у Рівненській області (середня зарплата у відкритих вакансіях становить 10 400 грн), у Кропивницькому та Кіровоградській області (10 400 грн), Харківській області (10 500 грн), Полтавській області (11 800 грн) та Івано-Франківській області (11 800 грн).

Дані було отримано в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua в червні 2022 року.

Коментарі

Всі новини