Facebook Pixel

З початку року до реєстру корупціонерів внесли 2018 осіб, антилідери – поліцейські

Інформація вноситься до реєстру після рішення суду

Інформація вноситься до реєстру після рішення суду

Найчастіше корупційні правопорушення здійснювали працівники Нацполіції та Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС). Про це повідомила пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

З початку поточного року до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, внесено 2018 осіб.

Інформація вноситься до реєстру після винесення рішення судом і притягнення до відповідальності.

Telegram Logo

З-поміж новачків реєстру 429 осіб скоїли кримінальні злочини, 1 532 було притягнуто до адміністративної відповідальності, 57 – до дисциплінарної.

Найчастіше корупційні правопорушення здійснювали працівники ДКВС і Нацполіції. За шість місяців до реєстру внесено 102 працівника ДКВС (це на 11% менше, ніж рік тому) та 175 співробітників Нацполіції (на 33% менше).

Додатково. Директор НАБУ Артем Ситник звернувся зі скаргою до Європейського суду з прав людини через штраф за незадекларований відпочинок, завдяки якому він опинився в реєстрі корупціонерів.

Президент Володимир Зеленський поінформував НАЗК про порушення ним законодавства – не надав відомості про суттєві зміни майна. 7 липня НАЗК вручило президентові два адмінпротоколи. Однак Печерський суд Києва ухвалив закрити адміністративне провадження проти Зеленського. Суд пояснив, що на президента поширюється дія закону про запобігання корупції. Однак ст. 105 Конституції України передбачає, що президент користується правом недоторканності, тому проти нього не може бути відкрито кримінальну та адміністративну справу.

Коментарі

Всі новини