Facebook Pixel

Єврокомісія закликала Україну «згорнути» телемарафон: у чому причина

Європейська комісія розкритикувала телемарафон «Єдині новини» і закликала Україну відновити плюралізм у медіаландшафті. Зауваження стосуються фінансування з держбюджету та об’єктивності інформації.

Про це йдеться у звіті ЄК щодо прогресу держав-кандидатів, який є в розпорядженні видання «Європейська правда».

Як зазначили журналісти, Єврокомісія уперше виступила з чіткою публічною критикою телемарафону, який з 24 лютого 2022 року працює по цей час.

Зокрема, одне з зауважень Брюсселя стосується його фінансування з державного бюджету України. Крім цього, Європейська комісія сумнівається у об’єктивності телемарафону.

Так, ЄК дорікнула стосовно діяльності телеканалу «Рада», який мав би поширювати інформацію про діяльність українського парламенту, в тому числі й опозиційних партій.

Журналісти зазначили, що документ, де містяться зауваження щодо телемарафону, є частиною щорічного звіту про всі держави-кандидатки на вступ до Європейського Союзу, включно з Україною. У ньому, серед іншого, досліджують дотримання державами поваги до свободи слова і свободи вираження.

Крім цього, у документі Європейська комісія визначає задачі кандидатів на найближчий час. Так. Брюссель чекає, що українська влада поступово відновлюватиме плюралістичний і незалежний медіаландшафт.

Зокрема, ЄС наголошує на поступовому знятті обмежень, причому це не пов'язане із завершенням воєнного стану.

Зазначимо, новий міністр культури Микола Точицький заявив у вересні 2024 року, що телемарафон «Єдині новини» й надалі продовжить своє існування. Однак необхідно знайти формат, який буде викликати більший інтерес у глядачів.

Подякувати 🎉