Які готелі найбільше заробляють на туристах в Україні

Які готелі найбільше заробляють на туристах в Україні

YouControl.Market вирішив дослідити зміни в цій галузі під час великої війни і з’ясував, що компанії цього сектору у 2023 році заробили більше чистого доходу, ніж у довоєнному 2021 році: приріст становив понад 18% у номінальному вираженні в гривнях. Крім того, у 2024 році сектор продовжив зростання, і за перше півріччя приріст склав майже 29% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року.

Загальний чистий дохід туристичної галузі України у 2023 році склав 16,3 млрд грн, що перевищує показники 2021 року (13,8 млрд грн) більш ніж на 18% у номінальному вираженні. У 2023 році 20 найбільших компаній сектору забезпечили майже третину його виторгу – близько 36%.

У першій половині 2024 року ми спостерігаємо значне зростання: сектор досяг 5,8 млрд грн, що на майже 29% більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Цей приріст може вказувати на збільшення туристичних потоків в Україні, що зумовлено ускладненнями з виїздом за кордон для чоловіків, а також проблемами з логістикою і транспортним сполученням.

Київ залишається беззаперечним лідером у туристичному секторі. За підсумками першого півріччя 2024 року, виторг туристичних компаній, зареєстрованих у столиці, склав 3,1 млрд грн, що становить близько 54% від загального чистого доходу усіх компаній у цій галузі. У Києві також зосереджена найбільша кількість туристичних фірм – 817, що становить 38,9% від усіх активних компаній в Україні.

Львівська область займає друге місце: її дохід за перше півріччя 2024 року склав 1,1 млрд грн (19,1%). Тут зареєстровано 229 компаній, що становить 10,9% від загальної кількості активних підприємств у країні. На третьому місці – Івано-Франківська область, де зареєстровано 69 компаній (3,3% від усіх в Україні), які принесли майже 15% доходу сектору – понад 852,2 млн грн.

Які компанії у секторі туризму мають найбільші доходи?

У першій половині 2024 року до десятки найбільших компаній за чистим доходом увійшли дві компанії з Івано-Франківської області (Буковель), дві зі Львівської області та шість із Києва. Серед цих компаній сім займаються діяльністю готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (КВЕД 55.10), а три виступають у ролі туристичних операторів (КВЕД 79.12).

У першій половині 2024 року найбільший чистий дохід отримала компанія ТОВ «ПАРКТУР», який склав 376,4 млн грн. Ця компанія, що базується в Івано-Франківській області, є оператором усіх послуг курорту «Буковель», зокрема з бронювання готелів і продажу SKI-Пасів. Крім того, «ПАРКТУР» надає послуги дитячого оздоровчого відпочинку для табору «Артек-Карпати-Буковель» і володіє торговою маркою «Артек-Закарпаття». Згідно з інформацією в медіа, керівник компанії Володимир Бондарєв має зв'язки з народним депутатом України Ігорем Палицею.

Київська компанія ТОВ «МІЖНАРОДНО-ДІЛОВИЙ ЦЕНТР» у 2024 році досягла доходу в 302,5 млн грн, що на майже 16% більше, ніж у 2023 році. Компанія володіє готелем Hilton на бульварі Шевченка в Києві та займається орендою люкс-класу апартаментів, що належать їй, а також надає послуги з їх обслуговування.

Згідно з даними ЄДР, серед кінцевих бенефіціарів компанії зазначені Олександр Роднянський, Борис і Лілі Фуксман, Сергій Мартиненко (за інформацією інтернет-видання «НАШІ ГРОШІ», ця особа є двоюрідним братом екснародного депутата України Миколи Мартиненка) та Євген Бесараб. Компанія входить до фінансово-промислової групи родин Фуксманів і Роднянських, ключовими фігурами якої є Борис Фуксман та Олександр Роднянський.



Читати на The Page