Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Спецоперація та мир»: як росія скасовує власні оперу та балет через війну в Україні

Колаж The Page

Колаж The Page

Російський «Большой театр» без попередження та пояснень скасував постановки опери режисера Тимофія Кулябіна «Дон Паскуале» та балету Кирила Серебренікова «Нурєєв».

Це дуже засмутило шанувальників, які дуже чекали на вистави, і вже купили квитки, повідомляє Reuters.

Особливо обурив глядачів кенселінг балету «Нурєєв» — відомого підняттям теми ЛГБТ+, яку на росії на законодавчому рівні вважають «пропагандою гомосексуалізму».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тут треба зазначити, що премʼєра твору відбулася у 2017 році, незважаючи на середньовічне російське законодавство: як зазначає видання, сюжет став «випробуванням терпимості Кремля».

Він висвітлює історію танцюриста Рудольфа Нурєєва, що втік на Захід у 1961 році, а сама постановка включає ніжну сцену з коханцем-геєм.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Тим не менш, не сам сюжет став причиною скасування вистав. Скоріше за все, це була реакція на висловлювання обох режисерів, що вже давно проживають за межами рф, проти війни в Україні.

Наприклад, Кулябін у себе в Instagram висміював те, як росія подає криваву війну у підконтрольних ЗМІ. Зокрема, він виклав макет обкладинки книги Льва Толстого «Війна і мир», замінивши перше слово назви на «Спецоперація».

Нещодавно він виклав ще одне фото на підтримку України із синьо-жовтою символікою та підписом «діти», який, нагадаємо, був біля театру у Маріуполі, що зрівняли з землею рашисти.

Зі свого боку, Серебреніков заявив у квітні, що вторгнення рф до України розбило йому серце.


Контекст.

Коментарі

Всі новини