Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Як працюють е-лікарняні — пояснення від Пенсійного фонду

Що таке електронні лікарняні (е-лікарняні) та як з ними працювати, пояснив Пенсійний фонд України.

Що таке електронні лікарняні (е-лікарняні) та як з ними працювати, пояснив Пенсійний фонд України.

Що таке електронні лікарняні (е-лікарняні) та як із ними працювати, пояснили в Пенсійному фонді України.

Е-лікарняний автоматично відкривається в Електронному реєстрі листків непрацездатності. Для цього потрібно, щоб лікар, до якого ви звертаєтеся, — сімейний або спеціаліст — вніс у реєстр інформацію про свій медичний висновок.

Сформований листок непрацездатності автоматично додається вже в кабінет страхувальника (з яким ви як застрахована особа перебуваєте в трудових відносинах) на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Листок непрацездатності (е-лікарняний) може мати такі статуси: «Закритий», «Готово до сплати», «Помилково сформований», «Недійсний» і «Оплачений».

Що означають статуси в е-лікарняних?

  • «Закритий» - цей статус автоматично надається лікарняному після формування в Електронному реєстрі листків непрацездатності. За електронними лікарняними з таким статусом ще не можна нараховувати кошти. Статус «закритий» змінюється на «готово до сплати» за 7 днів після дати:
  • закриття (закінчення строку дії медичного висновку) — для лікарняних із тимчасової непрацездатності;
  • відкриття (початок строку дії медичного висновку) — для лікарняних за вагітністю та пологами.
  • «Готово до сплати» – страхувальник уже може нараховувати кошти. Роботодавець має сформувати на порталі ПФУ заяву на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до Пенсійного фонду.
  • «Помилково сформований» — статус означає, що лікар щось наплутав у висновку. Протягом 7 днів він має створити новий висновок, щоб з’явився новий е-лікарняний. Попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований». Виплати за такими електронними лікарняними не проводяться.
  • «Недійсний» – означає, що період непрацездатності за цім е-лікарняним входить у період непрацездатності за раніше створеним лікарняним.
  • «Оплачений» – означає, що страхувальнику на спецрахунок уже надіслано гроші для виплати застрахованій особі.

Контекст. Українські лікарні з 1 жовтня 2021 року перейшли винятково на електронні лікарняні, незалежно від того, чи має заклад договір із Національною службою здоров’я.

Нагадаємо: український сервіс здачі аналізів Lab24 почав роботу в 70 містах Польщі. Компанія пропонує послуги для позачергового відвідування лабораторій і здачі аналізів вдома. А платіжна система EasyPay та платформа «єДопомога» запустили сервіс, з допомогою якого кожен зможе передплатити ліки людям, що постраждали від російської агресії.

Керувати відпустками та лікарняними для співробітників малому та середньому бізнесу допоможе спеціальний телеграм-бот.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини