Facebook Pixel

Правила реєстрації безробітних змінилися: які нові вимоги

В Україні набув чинності новий порядок реєстрації безробітних і ведення обліку людей, які активно шукають собі роботу. Відтепер для отримання статусу людині треба надати військово-обліковий документ.

Про це повідомляє пресслужба Державного центру зайнятості.

Що змінилося в процедурі

1. Відтепер заяву про набуття/поновлення статусу зареєстрованого безробітного або його припинення можна передавати:

  • через вебпортал чи мобільний застосунок;
  • особисте звернення до найближчого центру зайнятості

2. Статус безробітного може отримати член добровольчого формування територіальної громади, який, відповідно до законодавства, уклав контракт добровольця територіальної оборони на безоплатній основі.

3. Днем подання заяви про надання (поновлення) статусу та заяви про призначення (поновлення) виплати допомоги з безробіття вважається дата їхньої реєстрації в центрі зайнятості. Рішення про призначення статусу або перереєстрацію приймається того самого дня.

4. Для отримання статусу особі необхідно надати військово-обліковий документ. Учасники бойових дій подають посвідчення учасника бойових дій. У разі потреби учаснику бойових дій також потрібно буде надати копію довідки.

5. У центрі зайнятості документи можна пред’явити як у паперовому, так і в електронному вигляді. Водночас паперові копії цих документів фахівцями не вимагаються.

6. Для визначення можливостей працевлаштування, ступеня мотивації людини до пошуку роботи проводиться профілювання як осіб, що шукають роботу (за потреби), так і зареєстрованих безробітних. За результатами такої оцінки для зареєстрованих безробітних складається індивідуальний план працевлаштування. Відмова від його підписання є підставою для припинення статусу.

7. За сприянням у працевлаштуванні людина може звернутися до будь-якого центру зайнятості, зручного для відвідування, незалежно від зареєстрованого місця проживання (перебування). Виняток – внутрішньо переміщені особи, які можуть зареєструватися як безробітні лише в центрі зайнятості за місцем реєстрації як ВПО.

8. У порядку додано підстави:

1) для відмови в наданні статусу:

  • відмова від складання та підписання індивідуального плану працевлаштування;
  • подання особою заяви про надання статусу раніше строків, встановлених порядком.

2) для припинення реєстрації:

  • друга відмова під час воєнного стану від громадських та інших робіт тимчасового характеру (у разі відсутності підходящої роботи);
  • встановлення факту невиконання завдань індивідуального плану працевлаштування відповідно до визначених критеріїв без поважних причин (з дня встановлення такого факту);
  • у разі порушення визначених порядком умов перетину кордону України.

9. Процедуру перереєстрації безробітних доповнено такими умовами:

  • у разі наявності рішення про повернення суми матеріального забезпечення та вартості соціальних послуг наступна перереєстрація або чергова реєстрація безробітного є можливою лише за умови повернення коштів і не раніше, ніж за 90 календарних днів із дня припинення попередньої реєстрації.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉