Facebook Pixel

Як ескалація війни в Україні вплинула на світові нафтові ціни

Світові ціни на нафту зросли після того, як росія завдала найбільшого авіаудару по Україні за майже три місяці, значно пошкодивши енергоінфраструктуру країни. Водночас на ринки також тиснуть занепокоєння щодо попиту на пальне в Китаї, другому за величиною споживачі у світі, а також прогнози глобального надлишку нафти. Про це пише Reuters.

Як війна в Україні впливає на світові нафтові ціни

18 листопада 2024-го ціни на нафту зросли, зокрема, після того, як на вихідних посилились військові дії росії на території України.

  • ф’ючерси на нафту провідної марки Brent подорожчали на 18 центів, або 0,3%, до $71,22 за баррель;
  • ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate у США зросили до $67,08 долара за баррель.

Напередодні, 17 листопада, адміністрація президента Джо Байдена дозволила Україні використовувати систему ATACMS, вироблену в США, щоб бити углиб росії. Це значно змінило попередню політику Штатів щодо війни в Україні.

У кремлі попереджали, що сприймають такий крок як серйозну ескалацію.

Quote«Байден дозволив Україні завдати удару по російських силах навколо Курська ракетами великої дальності. Це може призвести до того, що геополітична ситуація знову вплине до нафту, оскільки це є ескалацією напруженості у відповідь на вступ у війну північнокорейських військ», – сказав аналітик IG markets Тоні Сикамор.

Окрім цього, принаймні трьом нафтопереробним заводам у росії довелося зупинити переробку або скоротити пробіги через значні втрати на тлі обмеження експорту, зростання цін на нафту та високу вартість позик, свідчать дані галузевих джерел.

Як події у Китаї та США впливають на нафтові ціни

Минулого тижня ціни на нафту Brent і WTI впали на понад 3% через слабкий попит у Китаї, а також після прогнозів Міжнародного енергетичного агентство про те, що світова пропозиція нафти перевищить попит на понад 1 млн баррелів у 2025 році, навіть попри обіцяне скорочення видобутку ОПЕК+.

Нафтові інвестори також стурбовані темпами та масштабами зниження процентних ставок Федеральною резервною системою США, що створює невизначеність на світових фінансових ринках.

За даними Baker Hughes, минулого тижня одна нафтова вишка у США перестала працювати, а кількість активних становила 478, що є найнижчим показником з 19 липня 2024-го.

Нагадаємо, світові ціни на сировину можуть впасти до п’ятирічного мінімуму, або майже на 10%, протягом 2024-2026 років. Пропозиція нафти у середньому на 1,2 млн барелів на день перевищить попит.

Подякувати 🎉