Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Падіння ВВП сповільнилося до 26% — Мінекономіки

ВВП України: яким є падіння економіки у лютому 2023 року. Фото: Pixabay

ВВП України: яким є падіння економіки у лютому 2023 року. Фото: Pixabay

Падіння ВВП України в лютому 2023 року становить 26%. Про це свідчать оперативні оцінки Міністерства економіки України.

Quote«Падіння ВВП у лютому 2023 року становить 26% (±2%), що є кращим за показник січня – 32% (±2%)», — йдеться в повідомленні.

Як зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністерка економіки Юлія Свириденко, у лютому 2023 року економічна активність поступово відновлювалася. Це відбулося з огляду на суттєве зменшення дефіциту електроенергії й скорочення тривалості відключень завдяки відновленню роботи всіх доступних видів генерації в енергосистемі від середини лютого.

Quote«Виграна Україною «енергетична війна» додала оптимізму бізнесу, який покращив свої настрої щодо майбутнього та активізував діяльність. Загалом економічний фронт тримається – економіка далі функціонує, адаптується, відновлюється», — повідомила вона.

Пресслужба Мінекономіки повідомила, що ситуація покращується в багатьох галузях економіки.

  • У транспортній сфері відбулося поступове відновлення активності за всіма ключовими видами транспорту, окрім авіаперевезень (вони не здійснюються через військові дії).
  • Тваринництво поступово адаптується до складних умов функціонування, зокрема в регіонах, які порівняно менше постраждали від війни й куди релокувалися фермери з прифронтових територій.
  • Суттєво покращилися очікування ділової активності у сфері торгівлі, яка є чутливою до змін попиту.
  • Покращилася ситуація в будівельній сфері. Це сталося через те, що на деокупованих територіях активізуються будівельні роботи, зокрема, з відновлення зруйнованих чи пошкоджених житлових, виробничих та інфраструктурних об'єктів.

Контекст. Згідно з прогнозом НБУ, інфляція у 2023 році сповільниться до 18,7% і знижуватиметься в наступні роки, а економіка відновлюватиметься завдяки зменшенню безпекових ризиків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини