Facebook Pixel

Втрати Топ-10 мільярдерів за минулий тиждень сумарно склали $76 млрд

В цілому за тиждень після закриття торгів 6 березня, за станом на кінець дня 13 березня, статки десяти мільярдерів з найбільшими втратами скоротилися на $76 млрд. Про це повідомив журнал Forbes.

Француз Бернар Арно втратив більше всіх – $14 млрд. Його компанія LVMH і її партнери з модної індустрії несуть збитки, оскільки викликана коронавірусом криза призвела до зниження попиту з боку китайських споживачів і до введення карантину в основних промислових регіонах Італії. Французький мільярдер Франсуа Піно, почесний голова виробника предметів розкоші Kering (бренди Saint Laurent і Gucci), втратив $5,9 млрд.

Сектор мас-маркету також опинився під ударом, оскільки покупці побоюються ходити по магазинах. Іспанець Амансіо Ортега, який володіє материнською компанією Zara — Inditex, втратив $12,8 млрд. Статок спадкоємиці l'oreal Франсуази Бетанкур-Майерс, найбагатшої жінки світу, знизився на $8,9 млрд.

Джефф Безос залишається найбагатшою людиною світу, незважаючи на те, що його статок скоротився на $6,4 млрд. Аналітик Jefferies Брент Тілл стверджує, що акції Amazon «незаслужено потрапили під удар», коли постраждав весь ринок. Він упевнений, що Amazon виграє від того, що споживачі будуть замовляти життєво необхідні товари оптом і робити покупки онлайн, щоб зайвий раз не виходити на вулицю.

Ілон Маск 6 березня написав у Twitter, що «паніка через коронавірус — це тупість». За наступний тиждень акції його компанії Tesla впали на 22%. Статок Маска зменшився на $5,5 млрд. Але він не заспокоюється: 13 березня Маск заявив співробітникам SpaceX, що вони скоріше загинуть в автомобільній аварії, ніж від COVID-19.

Якщо падіння фондових ринків продовжиться, Маск ризикує втратити свого бонусу в $346 млн, який залежить від ціни акцій Tesla.

Мільярдери, статок яких зменшився найсильніше

  1. Бернар Арно, джерело статку: LVMH, країна: Франція, втрати з 6 березня по 13 березня: $14 млрд.
  2. Амансіо Ортега, Inditex, Іспанія, $12,8 млрд.
  3. Франсуаза Бетанкур-Майерс, l'oréal, Франція, $8,9 млрд.
  4. Карлос Слім Елу, America Movil, Мексика, $7 млрд.
  5. Джефф Безос, Amazon, США, $6,4 млрд.
  6. Мукеш Амбані, Reliance Industries, Індія, $6,1 млрд.
  7. Франсуа Піно, Kering, Франція, $5,9 млрд.
  8. Ілон Маск, Tesla, США, $5,5 млрд.
  9. Лорен Пауел Джобс, Apple, США, $4,9 млрд.
  10. Леонардо Дель Веккіо, Luxottica, Італія, $4,9 млрд.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉