Всі українські банки перевели рахунки на IBAN

Фото: espreso.tv

Фото: espreso.tv

1 листопада банки України повністю перейшли на міжнародний стандарт номеру банківського рахунку IBAN. Це необхідно, в першу чергу, для зручної ідентифікації рахунків та розрахунків між ними, повідомила пресслужба Нацбанку.

Сам перехід тривав трохи менше трьох місяців – він стартував 5 серпня цього року.

Номер рахунку за стандартом IBAN складається з 29 символів (літер і цифр). Його використовують близько 70 країн світу. Для клієнтів банків перехід є безболісним – фінустанови самі подавали в контролюючі органи всю необхідну інформацію для переходу на IBAN.

За даними НБУ, станом на 31 жовтня 2019-го учасники Системи електронних платежів здійснили 66% від загальної кількості платежів саме з використанням IBAN.

Повний перехід на новий стандарт з відмовою від застарілих реквізитів («Код банку» та «Рахунок») був запланований на сьогодні, 1 листопада. Однак незадовго до цього Державна казначейська служба звернулася до НБУ з проханням відстрочити перехід на IBAN. Держказначеї пояснили своє прохання тим, що не зможуть забезпечити виконання бюджетних програм у повному обсязі, якщо терміни не перенесуть. Регулятор продовжив паралельне використання нових та старих реквізитів до 12 січня 2020 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що українці взялися купувати після туалетного паперу

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style