Facebook Pixel

Внутрішньо переміщених осіб можуть позбавити виплат: що відомо

Внутрішньо переміщених особ можуть позбавити виплат: що відомо

Внутрішньо переміщених особ можуть позбавити виплат: що відомо

11 липня порядок призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб в Україні змінено Кабінетом Міністрів України.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Починаючи з 1 серпня 2023 року, виплата допомоги для всіх внутрішньо переміщених осіб, які наразі отримують цю допомогу, буде автоматично продовжена на ще 6 місяців, до завершення січня 2024 року.

Quote«Звертаємо увагу, що громадянам для продовження виплат жодних додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично», — наголосили у міністерстві.

Допомога продовжується для всіх переселенців, які проживають в Україні.

Однак, буде зупинена виплата допомоги особам, які повернулися в свої попередні місця проживання або перебувають за кордоном протягом 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що можуть бути підтверджені документально. Серед обґрунтованих причин вважаються такі, як службові відрядження або стажування, перебування на лікуванні або реабілітації, догляд за хворою дитиною або оздоровлення дитини.

Крім того, виплати не продовжуватимуть особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або засуджені за колабораціонізм.

Згідно з повідомленням, також із 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

Яким категоріям ВПО припинять виплати

Зокрема, з 1 вересня виплату буде припинено тим переселенцям, які з моменту ухвалення постанови:

  • придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім авто, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни);
  • придбали на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти загальною сумою понад 100 тис. грн;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тис. грн;
  • мають у власності житло, розташоване на інших територіях, ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї.
Quote«Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянину про це буде повідомлено. В разі незгоди він може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати підтверджувальні документи та продовжувати отримувати виплати», — зазначили в Міністерстві.

У Мінсоцполітики звернули увагу, що постанова надає можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народилися діти після переміщення. Це врегулює проблему, яка виникала з отриманням допомоги на дітей, які народилися в переселенців після переміщення та, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання збігалося з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків.

Також відтепер людина зможе дистанційно відмовитися від статусу внутрішньо переміщеної особи без особистого звернення до органу соціального захисту населення.

Згідно з ухваленими змінами, виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуться 15-го та 28-го числа кожного місяця.

Нові критерії для отримання допомоги не впливають на отриману допомогу до 1 серпня 2023 року.

Подякувати 🎉