ВООЗ підготувала перелік умов для зняття карантину в світі

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) завтра, 15 квітня, випустить оновлені стратегічні рекомендації щодо зняття обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням інфекції COVID-19.

«У країнах з численним бідним населенням введення режиму самоізоляції та інших обмежувальних заходів, що застосовуються в ряді країн з високим рівнем доходу, може виявитися нераціональним», — йдеться у повідомленні ВООЗ.

Тому ВООЗ розробила нову стратегію, що включає підсумки накопиченого досвіду та намічені подальші дії в боротьбі з COVID-19.

Telegram Logo

У документі запропоновано шість критеріїв, якими можуть керуватися країни, ухвалюючи рішення про зняття обмежувальних заходів.

1. Поширення вірусу SARS-CoV-2 поставлено під контроль.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

2. Система охорони здоров'я має все необхідне для виявлення, тестування, ізоляції та лікування кожного нового пацієнта та виявлення всіх контактних осіб.

3. Ризик спалаху хвороби в спеціальних категоріях установ (як-от інтернати для престарілих) зведено до мінімуму.

4. На підприємствах, у школах і в інших місцях, які люди змушені відвідувати, вжито необхідних профілактичних заходів.

5. Вжито заходів щодо забезпечення протиепідемічної готовності у разі завезення інфекції.

6. Населення володіє необхідною інформацією, підтримує вжиті заходи та наділене правами і можливостями для адаптації до «нової реальності».

ВООЗ закликає до поступового зняття обмежень, особливо в бідних країнах, тому що багатьом людям сьогодні загрожує небезпека голоду.

«Багато бідних людей, мігрантів та біженців, і так живуть у перенаселених умовах, без ресурсів і практично без доступу до медичного обслуговування. Як ви переживете самоізоляцію, якщо без щоденної праці вам просто не буде чого їсти?» — йдеться у повідомленні організації.

Контекст. ВООЗ вже повідомляла, що вірусологи почали перші випробування вакцини проти COVID-19. У роботах задіяно фахівців з Аргентини, Бахрейну, Канади, Франції, Ірану, Норвегії, Південної Африки, Іспанії, Швейцарії та Таїланду.

Раніше організація заявляла про початок пандемії COVID-19 як про першу в історії пандемію, яку можна буде контролювати.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини