Facebook Pixel

Галущенко розповів, коли увімкнуть виведені реактори на АЕС

Після проведення ремонту на двох від'єднаних енергоблоках ХАЕС-1 і ЗАЕС-4 їх планують під'єднати до енергосистеми країни за 1-2 дні, а до кінця тижня — запустити РАЕС-4.

Отже, в енергосистемі України вперше в історії працюватимуть усі 15 наявних атомних енергоблоків, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на черговому брифінгу з проходження ОЗП.

Проте, поки триває ремонт на АЕС, вечірній пік 25 січня планується пройти за умови додаткового навантаження на теплову та гідрогенерацію.

До того ж триває послідовне накопичення вугілля згідно з графіком, і натепер на складах ТЕС, за словами міністра, має бути близько 806 тис. тонн. Водночас у портах перебуває близько 250 тис. — 270 тис. тонн уже розвантаженого, але ще не доставленого на станції вугілля.

Міністр також наголосив, що запасів газу в ПСГ вистачає для проходження опалювального сезону. Однак із лютого, у разі потреби, «Нафтогаз» почне імпорт.

Як повідомлялося, запаси газу в Україні майже вдвічі менші, ніж роком раніше. Станом на 27 грудня 2021 року запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) знизилися на 41,4%, або на 9,97 млрд кубометрів, до 14,079 млрд порівняно з даними на аналогічну дату минулого року (24,047 млрд кубометрів).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉