Facebook Pixel

Рада дозволила жінкам ставати на військовий облік за власним бажанням, але не всім

У п’ятницю, 7 жовтня, парламент ухвалив в цілому закон № 6482 про добровільний військовий облік жінок. Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, «за» проголосували 297 народних обранців.

Quote«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їхнім бажанням», — йдеться в тексті документа.

Законом передбачено, що обов’язкове взяття на військовий облік стосується лише жінок із медичними спеціальностями.

Quote«Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік», — йдеться в законі.

Контекст. Нагадаємо: 1 жовтня президент Володимир Зеленський підписав указ, який скасовує осінній призов в Україні і відтерміновує звільнення строковиків у запас.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉