«Судовій владі завдано значної шкоди». Верховний Суд висловився про зміст «плівок Вовка»

Верховний суд прийняв заяву по «плівкам Вовка». Фото: Facebook

Верховний суд прийняв заяву по «плівкам Вовка». Фото: Facebook

Пленум Верховного Суду ухвалив заяву щодо записів, які, за інформацією НАБУ, було зроблено в кабінеті голови Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павла Вовка.

У заяві йдеться, що суддя може використовувати свої повноваження тільки для захисту прав і свобод людини, «саме для цього судді отримують свою незалежність, яка не є ні привілеєм, ні шляхом до збагачення».

Пленум констатував, що судовой влади завдано значної шкоди змістом записів. «Компетентність, етичність, чеснота, нульова толерантність до корупції, недопущення зовнішнього або внутрішнього втручання, відмова від особистих зв'язків, непрозорих процедур і телефонного права — це стовпи, на яких будується справедливий суд», — йдеться в заяві.

Telegram Logo

Вища рада правосуддя (ВРП) назвала цю заяву Верховного суду оцінкою, не передбаченой чинним законодавством. Там вважають, що «подібні заяви не впливають на зміст або правові наслідки прийнятих Вищою радою правосуддя рішень і привносять недоречну політизацію процесів у судовій владі».

Контекст. Главі ОАСК Павлу Вовку і ще чотирьом фігурантам справи про «плівки Вовка» 17 липня НАБУ повідомило про підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади. Підозри засновані на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ці записи говорять про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.

Водночас ВРП відмовилась відсторонити главу ОАСК Павла Вовка та інших фігурантів справи від виконання службових обов'язків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини