Facebook Pixel

Верховна Рада «урізала» страховий фонд для морських суден до 2 млрд грн

Парламент ухвалив висновки і пропозиції народних депутатів до проєкту держбюджету на 2024 рік. Серед них «урізаний» фонд страхування суден з 20 млрд до 2 млрд грн.

Про це пише ЦТС.

За словами видання, цих коштів ледь вистачить на компенсацію втрат двох суден.

Quote«На страховий фонд виділили мінімальну суму, котра, по суті, не дозволяє компенсувати втрати навіть двох суден. Ми розуміємо, що страхові ставки високі і в цьому разі потрібна підтримка держави. Я намагався подати поправку, яка мала на меті збільшити розмір фонду хоча б до 8 млрд грн, але вона не пройшла через бюджетний комітет. Можна зрозуміти, чому. Маємо великий дефіцит бюджету. Загальна сума поправок, які висувалися, була біля 13 млрд грн. Але можливість проходження суден — це про економіку країни. Мультиплікаційний ефект був би набагато більшим», — говорить Муса Магомедов, голова підкомітету з питань промислової політики комітету з питань економічного розвитку, цитує видання.

При цьому з 16 вересня по 16 жовтня тимчасовим морським коридором скористалися понад 30 суден сумарним дедвейтом 1,3 млн т.

Нагадаємо, що Франція представила двосторонній механізм страхування інвестицій в Україні. Французька державна страхова компанія Bpifrance Assurance Export страхуватиме французькі компанії, які готові інвестували в Україну і брати активну участь у реконструкції країни, не чекаючи на завершення війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉