Верховна Рада почала шукати членів наглядових рад Ощадбанку і Укрексімбанку

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики оголосив конкурс на вакантні посади членів наглядових рад Ощадбанку і Укрексімбанку, які звільнилися після неузгодження кандидатур на ці посади Нацбанком. Про це повідомили в пресслужбі Комітету.

Також своїх представників у ради повинен вибрати Кабінет міністрів. За інформацією The Page, це планується зробити до кінця року.

Контекст

  • У 2018 році була проведена реформа корпоративного управління. Тепер у наглядових радах державних банків має бути дев'ять осіб, шість з яких — незалежні директори, а також по одному представнику за квотою президента, Кабінету міністрів і Верховної Ради. Щоб знайти претендентів на ці посади, Кабмін створює конкурсну комісію. До її складу входять представники від президента і від профільного комітету парламенту, а також три — від уряду. Членів наглядової ради також повинен погодити НБУ – регулятор має право вимагати зміни кандидатури.
  • У середині серпня Нацбанк відмовив у погодженні членів наглядової ради Ощадбанку і Укрексімбанку. В Ощадбанку на це відреагували жорстко і назвали позицію НБУ ударом по репутації. Шевкі Аджунер — призначений головою наглядової ради Ощадбанку – таке рішення оскаржив у суді. Але на сторону регулятора став Світовий банк. Останній вважає, що Нацбанк діяв у межах своїх повноважень.
  • А 1 жовтня уряд достроково припинив повноваження голови та членів наглядової ради Ощадбанку Шевкі Аджунера, Олексія Грінченка, Даніеля Білака, Дмитра Власова, Олексія Резнікова, а також голови наглядової ради Укрексімбанку Пауля Торстена.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: