Facebook Pixel

Вчені розробили антимікробний матеріал, розроблений для медичних пристроїв

Дослідники з Колорадського університету та Університету Сент-Ендрюс в Шотландії спільно розробили унікальний антимікробний матеріал для покриття медичних пристроїв, які встановлюються всередині тіла. Про це повідомляє Technology Networks.

Вчені об'єднали попередні дослідження обох університетів у сфері метал-органічних структур – тривимірних кристалічних матеріалів з металів та з'єднувачів, які мають пористу структуру та стабільність у воді. Працюючи разом, команди об'єднали свої структури в одну тонку мембрану, що повільно вивільняє оксид азоту.

Оксид азоту, відомий як ефективний антимікробний агент, який природно виробляється в організмі, не лише вбиває бактерії та грибки при контакті, але й продовжує це робити протягом тривалого часу.

Захисне покриття імплантованих пристроїв цим матеріалом може стати нефармакологічним засобом запобігання інфекціям при звичайних хірургічних процедурах, таких як заміна тазостегнового суглобу або викладання шунту, що постійно контактують із шкірою.

Професор хімії Мелісса Рейнольдс, яка керувала дослідженням в Колорадському університеті, розповіла, що покриття імплантованих пристроїв цим матеріалом може стати ефективним рішенням для запобігання інфекціям у необхідних хірургічних процедурах, особливо за наявності супутніх медичних проблем у пацієнтів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉