Facebook Pixel

У ЄС визнали, що не вірили в напад Путіна на Україну

Європейський Союз до останнього не вірив у те, що президент рф Володимир Путін наважиться розпочати повномасштабну війну в Україні. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

За його словами, США довго попереджали про те, що рф здійснить напад на Україну, однак у Брюсселі в це не вірили. У цьому контексті Боррель наголосив, що в політиці безпеки ЄС є значні недоліки.

Quote«Війна в Україні триває. Ми не передбачали, наскільки ефективно Україна чинитиме опір. І ми не вірили, що війна буде. Я маю визнати, що коли американці говорили нам: «Вони (росіяни — The Page) нападуть», то ми дуже неохоче в це вірили», — заявив Боррель.

Він також додав, що держсекретар США Ентоні Блінкен навіть називав приблизно дні, коли це станеться. Однак рф розв'язала повномасштабну війну в Україні на декілька днів раніше.

Quote«Ми не вірили, що це станеться, і не передбачали, що Україна готова чинити опір так запекло й так успішно, як вона це робить. Безумовно, завдяки нашій військовій підтримці — без неї це було б неможливо, але й українці зі свого боку доклалися», — наголосив Боррель.

Крім того, він визнав, що у ЄС не вірили, що Володимир Путін оголосить мобілізацію та почне погрожувати ядерною зброєю.

Quote«Гадаю, усі ви читали й перечитували останню промову Путіна, коли він оголосив про анексію. Кожен європейський громадянин має прочитати цю промову – і ви, зокрема. Ви маєте пояснити світові, що означає його ставлення до Заходу та якими є справжні причини війни», — заявив Боррель.

Подякувати 🎉