Facebook Pixel

В Україні з'явиться перший корабель-музей

Корвет «Вінниця»

Корвет «Вінниця»

Міністр оборони Андрій Таран прийняв рішення про перетворення навчального корвета Військово-морських сил «Вінниця» до музею. Це буде перший корабель-музей в Україні.

Таким чином Міноборони хоче зберегти для історії один з останніх представників корветів проєкту 1124 як зразок кораблебудування 1970-х років.

Зараз час опрацьовується питання передачі корвета як музейного предмета до Центрального військово-морського музею. Корабель-музей планують розмістити на 8-му причалі в Миколаєві.

Telegram Logo

Контекст. «Вінниця» будувався як малий протичовновий корабель проєкту 1124П для прикордонних військ СРСР на Зеленодольському суднобудівному заводі в Татарії. На воду був спущений 12 вересня 1976 року. Під назвою «Дніпро» брав участь в охороні державного кордону, економічної зони СРСР і рибальських промислів біля узбережжя Кримського півострова в Чорному морі.

1024px-Project1124-1985-2-r0.jpg

МПК проєкту +1124

У червні 1992 року увійшов до складу Морських частин Державного комітету з охорони кордонів України. Наприкінці 1995 року кораблі проекту 1124П («Дніпро» і «Ізмаїл») передані до складу ВМС України. Корабель став називатися корветом і був перейменований в «Вінницю».

Корабель брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях. 11 листопада 2007 року він потрапив в шторм і отримав серйозні пошкодження форштевня.

22 березня 2014 року його захопив російський спецназ. Український екіпаж зійшов на берег в повному складі. Але потім його командир відмовився продовжувати службу в ВМС України і прийняв російське громадянство.

19 квітня 2014 року корвет повернутий до Україні. На буксирі його привели до Одеси.

В останні роки корабель знаходився фактично в неробочому стані.

Міністерство оборони в 2021 році профінансує будівництво одного корвета для Військово-морських сил ВСУ в обсязі 3,8 млрд грн. Кошти підуть на будівництва корвету типу Ada, який розроблений в Туреччині.

Коментарі

Всі новини