Facebook Pixel

Міноборони виділило 3,8 млрд грн на будівництво корвета типу Ada

Міністерство оборони України в 2021 році профінансує будівництво одного корвета для Військово-Морських Сил ЗСУ в обсязі 3,8 млрд грн (близько $136 млн).

Кошти підуть на фінансування будівництва корвета типу Ada, який розроблений в Туреччині і повинен бути побудований для потреб ВМС ЗС України, повідомляє Український мілітарний портал.

«У 2022 році ми отримаємо першу партію катерів Mark VI. Через кілька місяців буде закладений корвет. І для цього всього потрібен підготовлений особовий склад», — зазначив Командувач національним флотом контр-адмірал Олексій Неіжпапа.

Верф закладки корвета Неіжпапа не уточнив.

Контекст. У грудні 2020 року Україна уклала прямі договори з турецькими компаніями про передачу технологій і виробництво корветів і ударних БПЛА. Для реалізації корветної програми Державного оборонного концерном Туреччини був обраний Миколаївський суднобудівний завод «Океан».

Між українським заводом і турецьким концерном був укладений меморандум про будівництво серії кораблів класу корвет для ВМСУ. Меморандум передбачає укладення окремих контрактів між сторонами в чітко обумовлені терміни і конкретні кроки співпраці з будівництва кораблів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉