Facebook Pixel

ОАЕ потонули у відходах: Китай відмовився від сміття з інших країн

В Об'єднаних Арабських Еміратах назбиралось настільки багато сміття, що владі не залишилось нічого іншого як взятися за будівництво одразу чотирьох переробних заводів — одних з найбільших у світі. А найголовнішим винуватцем цього став Китай, який з початку 2021 року заборонив іншим країнам вивозити тверді побутові відходи.

Як повідомляє Bloomberg, в Дубаї буде збудований найбільший об’єкт вартістю $1,1 млрд, який спалюватиме сміття для вироблення електроенергії. Ще один, трохи менший, в Шарджі почне роботу вже цього року. На місці сміттєзвалища в цьому еміраті висадять дерева, встановлять сонячну електростанцію у 120 МВт, а також вироблятимуть водень із відходів. Після завершення двох інших проєктів в Абу-Дабі країна зможе спалювати майже дві третини твердих побутових відходів, які наразі виробляє.

Екологи б’ють на сполох, адже спалювання може ускладнити скорочення викидів вуглецю, які ОАЕ планує звести до нуля до 2050 року.

Telegram Logo

Між тим, у держави Перської затоки мало варіантів, щоб не дати і надалі накопичуватися величезним горам пластика, паперу та органічних відходів на околицях його пустельних міст. В ОАЕ є багато об'єктів для сортування відходів і для переробки будівельних матеріалів, шин і електроніки, але дуже мало заводів, які можуть перетворювати побутове сміття в нові продукти.

Контекст. Причиною сміттєвого колапсу в ОАЕ став Китай, який з 1 січня 2021 року ввів повну заборону на імпорт твердих побутових відходів з-за кордону. Між тим, до 2016 року країна ввозила більше половини всіх відходів планети. Як наслідок, багато держав стали відправляти більше сміття в Індію, Індонезію і Малайзію, але і ті незабаром також ввели власні обмеження. Туреччина також вводила заборону на імпорт пластикових відходів у травні, але днями її скасувала під тиском промисловості.

Коментарі

Всі новини