Facebook Pixel

Корупційний скандал в Австрії. Канцлер Себастьян Курц пішов у відставку

В Австрії визначилися, хто замінить Себастьяна Курца на посаді. Фото: Flickr

В Австрії визначилися, хто замінить Себастьяна Курца на посаді. Фото: Flickr

Австрійський прем’єр-міністр Себастьян Курц 9 жовтня оголосив, що йде з посади. Рішення було прийнято на тлі гучного корупційного скандалу. Як пише CNN, місцева прокуратура запідозрила чиновника та ще 9 наближених до нього осіб у хабарництві та підкупі засобів масової інформації для позитивного висвітлення своєї діяльності.

У чому підозрюють

Правоохоронні органи вважають, що Курц у період з 2016 року по 2018 рік використовував державні кошти для фінансування «часткового підтасованих опитувань суспільної думки, які слугували винятково політичним та партійним інтересам». Якраз у зазначений період політик став главою «Австрійської народної партії» (ÖVP), з якою й прийшов до керівного посту. Прокуратура вважає, що маніпулювання інформацією в ЗМІ дало змогу політику обійняти високу посаду.

Що каже сам Курц

Курц усі обвинувачення відкидає. Рішення піти з посади він пояснив бажанням уникнути політичної кризи в уряді.

Telegram Logo

«Моя країна для мене важливіша, ніж моя особистість», — наголосив він.

Курц залишиться лідером своєї партії і продовжуватиме політичну діяльність як депутат Національної ради.

Хто стане наступним канцлером

Курц запропонував кандидатуру міністра закордонних справ Александра Шалленберга на свою посаду. Телеканал RSI повідомив, що його призначать на посаду вже сьогодні,11 жовтня.

«Федеральний президент Александер Ван дер Беллен у понеділок проведе призначення й приведення до присяги федерального канцлера Александера Шалленберга», — вказано у повідомленні.

Вважається, що новий канцлер багато в чому підтримує політичний курс свого попередника.

Контекст. Останній корупційний скандал не перший для Курца. У 2019 році він уже «ходив» у відставку – в парламенті йому винесли вотум недовіри. Це було спровоковано публікацією відео, на якому віцеканцлер Хайнц-Крістіан Штрахе зустрічався на Ібіці з жінкою, яка видавала себе за родичку очільника російської газової компанії. Чиновник пропонував їй можливість укладання великих контрактів в обмін на кошти, які мали піти до бюджету партії. Так само ÖVP планувала на отримані гроші придбати популярне місцеве видання Kronen Zeitung. Восени 2019 року партія Курца знову перемогла, а політик сів у канцлерське крісло.

Коментарі

Всі новини