Facebook Pixel

Кабмін схвалив законопроєкт про оподаткування кешбеку за купівлю українського

9 липня Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт про оподаткування державної грошової допомоги або кешбеку у рамках програми «Зроблено в Україні».

Про це написав представник КМУ у ВРУ Тарас Мельничук.

Згідно законопроєкту, держава не планує оподатковувати кешбек у рамках програми «Зроблено в Україні».

Quote«Просто цікаво, як ті самі міністри, які через пару тижнів мають внести найрадикальніші збільшення податків за каденцію, мають за це свято популізму проголосувати. А ще цікаво буде подивитися, як голосуватиме наш комітет (податковий), який має ці два питання (кешбек та підвищення податків) одночасно розглядати…» — написав нардеп Ярослав Железняк.

Що відомо про кешбек за купівлю українського

Наприкінці лютого 2024 року уряд презентував програму українського кешбеку. Згідно з нею, за купівлю товарів, вироблених в Україні, українцям повертатимуть частину грошей. Заявлено, що проєкт Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» (частиною якої є кешбек) має запрацювати вже цього року.

Quote«Щоб виграти війну та побудувати міцну економіку, ми маємо орієнтуватися на власне виробництво. Для цього уряд запроваджує нову державну політику «Зроблено в Україні», яка містить кілька основних напрямів для розвитку українського бізнесу. Йдеться про стимулювання попиту на українські товари — від держави та приватного сектору, сприяння інвестиціям у реальний сектор: дешеві гроші, приєднання до мереж та розвитку промислової інфраструктури, компенсація інвестицій через податки. І розвиток несировинного експорту. Зокрема, на програми підтримки закладається 45 млрд грн у державному бюджеті, що має забезпечити додатковий 1% зростання ВВП», — наголосила перша віцепрем'єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що уряд готує підвищення ПДВ та військового збору. Наразі точні цифри невідомі. За даними ЗМІ, ставку військового збору можуть збільшити з 1,5% до 5%, а ПДВ на 2-3%.

Подякувати 🎉