Facebook Pixel

Український зерновий сектор може зіткнутися з масовим банкрутством — Алекс Ліссітса

Українським аграріям в зерновому секторі у 2024 році загрожує масове банкрутство. У цьому був впевнений Алекс Ліссітса, генеральний директор «Індустріальної молочної компанії», на конференції «Як зібрати і експортувати врожай цього року».

Коли може статися масове банкрутство аграріїв?

Quote«Масове банкрутство українських сільськогосподарських підприємств ми в Клубі аграрного бізнесу очікуємо наступної осені-зими. Очевидно, що більшість просто «не доживе» до осінніх польових робіт», — наголосив Ліссітса.

Водночас він каже, що говорити про катастрофу наразі зарано. Проте аграріїв очікує складний час, якщо:

  • «Зерновий коридор» не відновиться.
  • Не буде відвантажень морем з Одеси.
  • Ціни залишаться на такому самому рівні.
  • Логістика буде збільшуватися.

Якщо дійсно розпочнеться масове банкрутство, то аграрії матимуть проблеми з банками, оплатою за оренду та не тільки.

Як не допустити банкрутства в українському агросекторі?

Quote«Наші шанси, як на мене, що нам вдасться переконати наших європейських друзів, сусідів, щоб вони відкрили кордони, закріпитися на європейському ринку. Таким чином за рахунок дешевизни витіснити звідти бразильців», — сказав Ліссітса.

Якщо Україні не вдасться цього зробити, то це буде серйозний удар по всьому українському агросектору, наголосив він.

У найгіршому випадку всі макроекономічні прогнози, які враховували стійкий розвиток агросектору, матимуть «абсолютно іншу картину».

Що відомо про проблеми з експортом українського зерна?

У травні 2023 року Європейська комісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшнику з України до Польщі, Болгарії, Словаччини, Румунії та Угорщини. На початку червня заборона була продовжена до 15 вересня 2023-го. Європейські держави, зокрема й Польща, наполягають на продовженні заборони до кінця 2023 року.

Так, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що уряд Польщі ухвалить рішення про заборону імпорту українського зерна починаючи з 15 вересня 2023 року. Це станеться, навіть якщо Єврокомісія ухвалить рішення про дозвіл експорту зерна з України, наголосив він.

Якщо країни ЄС продовжать обмеження на імпорт зерна у вересні 2023-го, то Україна подаватиме позов проти Брюсселя та країн ЄС. Із такою заявою виступив очільник Кабміну України Денис Шмигаль.

Які держави можуть відновити експорт зерна з України?

Румунія та Словаччина схиляються до підтримки України в питанні експорту зерна. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції, повідомляє «Укрінформ».

Quote«Ми працюємо з урядом Румунії і урядом Словаччини. Є тиск на них, але станом на сьогодні вони не ухвалили своїх рішень і схиляються підтримати нас», – сказав він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉