Facebook Pixel

Українсько-американська компанія створить супутникове сузір'я для потреб аграріїв

Фото: EOSDA

Фото: EOSDA

Компанія EOS Data Analytics (EOSDA), міжнародний постачальник супутникової аналітики, планує запустити на низьку навколоземну орбіту до кінця 2024 року сім супутників EOS SAT. Вони призначені для зйомки земної поверхні в оптичному діапазоні. Завдяки такому угрупованню, компанія буде здатною забезпечити повний цикл роботи з даними: від зйомки до обробки отриманих зображень.

Одним із головних завдань нового супутникового угруповання буде моніторинг земель сільськогосподарського призначення.

«Підтримка виробництва продуктів харчування в умовах стрімких змін глобального клімату вимагає впровадження принципів сталого сільського господарства. Без надійних супутникових даних і аналітики досягти такої мети майже неможливо. Робота команди, до якої залучені також українські інженери та вчені, спрямована на надання аграріям усього необхідного для сталого розвитку», — зазначив засновник EOS Data Analytics Макс Поляков.

Telegram Logo

Знімки, отримані EOS SAT, матимуть роздільну здатність на землі 1,4 м (панхроматичні знімки) і 2,8 м (мультиспектральні). Апаратура має ширину смуги захоплення до 40 км.

Угруповання забезпечуватиме періодичність зондування три дні по всій поверхні Землі. Строк експлуатації кожного супутника складе п'ять років.

Проєкт розділений на три етапи: 2022, 2023 і 2024 роки. Запуск першого супутника запланований на початок 2022 року.

Контекст. EOS Data Analytics утворена в 2014 році. Штаб-квартира компанії знаходиться в Менло-Парку, Каліфорнія. Зараз вона є частиною інвестиційного портфеля Noosphere Ventures і міжнародним постачальником супутникової аналітики на основі штучного інтелекту. Компанія співпрацює з державними, комерційними і науковими організаціями. Сфера діяльності EOS Data Analytics охоплює технологічні рішення для спостереження за Землею, які використовуються в сільськогосподарській, гірничодобувній, нафтовій, лісовій промисловості та інших галузях.

EOS Data Analytics уклала угоду з південноафриканською компанією Dragonfly Aerospace про постачання високопродуктивних мультиспектральних камер HR-250 для оснащення власного супутника. Його запуск на низьку орбіту Землі запланований на початок 2022 року. Камери дозволять отримувати зображення в семи спектральних діапазонах.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини