Facebook Pixel

Український паспорт піднявся на 41-е місце у світовому рейтингу

Українці можуть без віз відвідати 129 країн. Фото: Henley & Partners

Українці можуть без віз відвідати 129 країн. Фото: Henley & Partners

Міжнародна консалтингова компанія Henley & Partners (H&P) представила свій оновлений рейтинг паспортів світу. У ньому враховується кількість країн, до яких володар паспорта може в'їхати без візи.

У H&P визнають, що зараз пандемія коронавірусу перетворила угоди між державами про безвізовий в'їзд на майже непрацюючі формальності. Їх замінили тотальні закриття кордонів і заборони на в'їзд із країн із неблагополучною епідемічною ситуацією.

Рівень невідповідності формального положення та фактичного експерти продемонстрували на прикладах Сінгапуру і США. У січні-2020 Сінгапур впевнено займав місце в першій п'ятірці, оскільки його громадяни мали можливість безвізового в'їзду в 190 держав і територій. Станом на 1 жовтня 2020 року кількість країн, готових прийняти громадян країни, становила менше 80.

Telegram Logo

Паспорт США в січні поточного року дозволяв відвідувати без візи 185 країн. Зараз число таких країн — менше 75. Водночас формально паспорт США займає в рейтингу сьоме місце.

Українці можуть без віз відвідати 129 країн. Своє 41-е місце Україна розділяє з Нікарагуа і Венесуелою. У попередній версії рейтингу Україна посідала 44-е місце.

Японія утримує перше місце в Індексі паспортів. Громадяни країни можуть відвідувати без візи (або з візою після прибуття) 191 напрямок світу, на два більше, ніж торік.

Замикає рейтинг Афганістан, громадяни якого можуть поїхати без віз до 26 країн.

bezymyannyy1.png

Додатково. У жовтні в деяких країнах триває оксамитовий сезон. Так що ще є можливість поїхати у відпустку або здійснити подорож на вихідні. Станом на 13 жовтня для українців відкриті більш 50 країн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини