Facebook Pixel

Україна випустила цінні папери на 1 мільярд євро. Вперше за 15 років

Міністерство фінансів випустило євробонди на 1 млрд євро з кінцевим терміном погашення 20 червня 2026 року під 6,75% річних. Про це повідомили у прес-службі міністерства.

Організаторами транзакції стали фінансові конгломерати BNP Paribas та Goldman Sachs International.

У повідомленні йдеться про те, що сума заявок на придбання цінних паперів для нової емісії сягнула 6 млрд євро, які підуть на фінансування дефіциту бюджету.

Міністр фінансів Оксана Маркарова повідомила, що цей випуск євробондів – перший за останні 15 років.

Вона також зазначила, що Євросоюз став найбільшим торговельним партнером України з 40% від загального обсягу. Це сталося завдяки інтеграції в ЄС, поглибленій зоні вільної торгівлі, що передбачена Угодою про асоціацію, а також завдяки розвитку українського бізнесу.

Маркарова наголосила, що ця стратегічна транзакція демонструє постійну підтримку України з боку інвесторів. Розміщення семирічних облігацій — перша визначна подія в майбутній довгостроковій історії фінансової інтеграції до ЄС.

Єврооблігації Єгипту 2026 року торгуються з прибутковістю 5% в євро, Туреччина 2025 — 5,3%, Кот-д’Івуар 2025 — 4,8%. Облігації переддефолтної Аргентини 2027 року торгуються з прибутковістю 10,8% в євро.

Вперше про випуск євро стало відомо чотири дні тому, про що на своїй сторінці у Facebook написала Маркарова. Вона зазначила, що у складі української делегації, крiм неï, на зустрічах з інвесторами будуть присутні урядовий уповноважений з питань боргу Юрій Буца та перший заступник економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. Також участь візьмуть Алла Данильчук, Наталія Волконська та Поліна Ярова.

Зустрічі з інвесторами почались 10 червня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉