Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна передумала обкладати спецмитом імпорт проводів

Україна скасувала квітневе рішення щодо спеціального мита на імпорт провідникової продукції. Фото: Pixabay

Україна скасувала квітневе рішення щодо спеціального мита на імпорт провідникової продукції. Фото: Pixabay

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) опублікувала в «Урядовому кур'єрі» своє рішення про скасування попереднього квітневого рішення щодо впровадження спецмита на імпортні проводи розміром 23,5%. У МКМТ вирішили, що інтереси країни не потребують застосування спеціальних заходів, передає «Інтерфакс-Україна».

У комісії зазначили, що перегляд попереднього рішення був ініційований Мінцифри й розпочався 23 вересня. Проти цього активно виступала асоціація «Укрелектрокабель». До її складу входить загалом 16 підприємств, 12 із яких випускають кабельну продукцію.

Контекст. МКМТ 23 квітня цього року вирішила обкласти митом ввезені до України проводи незалежно від країни їхнього походження на три роки. Рішення мало набрати чинності через 30 днів, однак його в «Урядовому віснику» опублікували аж у вересні.

Партнерка фірми «Ільяшев і Партнери» Олена Омельченко, яка представляла інтереси українських виробників, назвала цей випадок безпрецедентним.

«Рішення Комісії не публікувалося майже п'ять місяців через тиск окремих народних депутатів і посадових осіб, які лобіювали інтереси імпортерів», — зазначила вона.

Проти впровадження спецзаходів виступали оператори зв’язку, а також Американська торгова палата в Україні.

В МКМТ виявили, що в період із січня 2017 року по середину 2020 року, який охопило розслідування, імпорт проводів зріс на майже 129%. За перші шість місяців цього року до України ввезли кабелів та проводів на $310,9 млн, що практично на 50% більше, ніж за аналогічний період рік тому.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини