Відтепер іноземні інвестори-фізичні особи можуть онлайн купувати українські ОВДП. Наразі нерезиденти можуть пройти віддалену реєстрацію у брокера та купувати і продавати облігації внутрішньої державної позики так само, як зараз це роблять громадяни України. Що важливо, послуга буде недоступна резидентам рф та білорусі. Про це повідомляє Міністерство фінансів.
З початком повномасштабної агресії рф проти України багато іноземних громадян висловили бажання підтримати Україну шляхом купівлі державних облігацій без необхідності фізичної присутності в Україні. На той час такої можливості в Україні не було через відсутність необхідного для онлайн-операцій нормативного поля та технічних рішень. Тепер, завдяки спільній роботі учасників ринку з Міністерством фінансів України, НКЦПФР та НБУ, ринок ОВДП для іноземців-фізичних осіб став доступним віддалено.
Податок на прибуток від ОВДП в Україні відсутній. Детальніше про всі умови купівлі державних облігацій.
«Ми раді повідомити, що перший український брокер успішно завершив проєкт з надання дистанційного доступу до ОВДП для фізичних осіб-нерезидентів. Це дозволить іноземним громадянам підтримувати нас в нашій боротьбі з агресором шляхом інвестиції в нашу перемогу. Державні облігації є другим за розміром джерелом фінансування державного бюджету України в цьому році і ми націлені продовжувати працювати над розширенням доступу до цього ринку для всіх типів інвесторів», — прокоментував урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца .
Наразі можливість купувати ОВДП онлайн мають громадяни країн ЄС, Великої Британії, США, Канади, Ізраїлю, Австралії, Японії та інших. Реєстрація інвесторів з деяких країн може потребувати більше часу через різницю в правовому полі різних країн та особливості роботи їхніх мобільних операторів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Вітальність у бізнесі: як ШІ оцінює енергію співробітників та чим це корисно компаніям?
Безперервне навчання. Як та чому освіта впливає на якість реабілітації військових