Міністерство фінансів України викупило близько 10% єврооблігацій із погашенням у вересні 2022 року і скоротило обсяг обігу паперів до $912 млн. Таку інформацію повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», посилаючись на повідомлення відомства в п'ятницю.
«Міністерство фінансів України провело кілька операцій зворотного викупу ВВП-варантів, у результаті… станом на 4 лютого 2022 року Міністерству фінансів належить близько 20% від загальної номінальної суми цінних паперів», — ідеться в документі.
У Мінфіні пояснили, що достроковий викуп боргових зобов'язань у сприятливих ринкових умовах — це дієвий спосіб управлінням держборгом. Вони сприяють згладжуванню профілю обслуговування боргу та зниженню пікового навантаження на держбюджет. Такі дії передбачені Середньостроковою стратегією управління держборгом України на 2021 — 2024 роки.

Щодо ВВП-варантів, то вони були викуплені за кошти держбюджету, а викуплені єврооблігації були анульовані.
«Міністерство фінансів наразі не має наміру перепродувати цінні папери, прив'язані до ВВП», — ідеться в повідомленні.
Нагадаємо, що в умовах геополітичної напруженості навколо України вартість єврооблігацій-2022 опускалася в окремі дні нижче 90% номіналу, а дохідність до погашення підскочила до 26,5% річних.
Ціна ВВП-варантів у січні падала до 66,7% номіналу. Це створило сприятливі умови для дострокового викупу паперів за зниженою ціною.
Згідно зі звітом Держказначейства, у грудні Мінфін спрямував на викуп ВВП-варантів близько $170 млн. У серпні 2020 року Мінфін повідомив про викуп близько 10% ВВП-варрантів, коли папери котирувалися на рівні близько 86% від номіналу.

ВВП-варанти випущені внаслідок реструктуризації держборгу України у 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму близько $3,239 320 млрд (20% обсягу реструктуризації) та не є частиною держборгу країни.
Платежі за ВВП-варантами здійснюються щорічно в доларах США залежно від динаміки зростання реального ВВП України у 2019 — 2038 роках, проте через два календарні роки, тобто між 2021 та 2040 роками.
Якщо приріст ВВП за рік буде нижчий за 3% або реальний ВВП буде менший за $125,4 млрд, то виплат за паперами не буде. За умови приросту реального ВВП 3-4% виплата за паперами становитиме 15% від перевищення показника ВВП над 3%. Якщо зростання буде вищим за 4%, то цифра становитиме ще плюс 40% від перевищення показника ВВП над 4%. Крім цього, із 2021 до 2025 року платежі обмежені 1% ВВП.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!