У Зеленського запускають програму «Нове село» зі створення нової сільської інфраструктури

Президент Володимир Зеленський провів нараду, на якій було обговорено реалізацію програми «Нове село» для створення доступу до сучасної інфраструктури та підвищення якості сервісу за місцем проживання.

Як повідомляє пресслужба глави держави, в рамках програми «Нове село» в сільській місцевості побудують «Центри тяжіння» за прикладом сервісних зон в Щастя і Новотроїцькому.

«Це сучасні простори, в яких працюватимуть ЦНАП, відділення пошти, аптека з програмою «Доступні ліки», опорні пункти поліції, магазини, сервісні центри, пожежний пункт, медичний центр тощо. Навколо повинна бути облагороджена територія зі спортивним комплексом, дитячими майданчиками, кінотеатром або концертним залом, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожним покриттям, вело- і біговими доріжками», — сказано в повідомленні.

Telegram Logo

Зеленський підкреслив, що програма «Нове село» повинна почати втілюватися на прифронтових територіях, а потім — по всій Україні.

Також у рамках проєктів повинні бути реалізовані освітні програми, зокрема оснащення шкіл обчислювальною технікою.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Програма «Нове село» передбачає розвиток агропромислового комплексу, зокрема тваринництва. Планується зменшити обсяги імпорту продуктів тваринництва, збільшити насичення внутрішнього ринку і забезпечити доступні ціни для населення.

До реалізації проєктів держава планує залучати бізнес у форматі державно-приватного партнерства. Будуть проведені прозорні конкурси для бізнесу, який братиме участь в їхній реалізації.

Для контролю за реалізацією програми буде створено координаційну раду з представниками Кабінету міністрів і Офісу президента. По кожному з проєктів буде закріплений модератор.

Всього в Україні планується втілити понад 1 тис. таких проєктів.

У нараді з цього питання взяли участь віцепрем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини